Originální animovaný seriál Granbelm

V létě nás čeká originální animovaný seriál nazvaný Granbelm, který se v pátek 7. června dočkal nového propagačního obrázku i upoutávky upřesňující premiéru. Ta proběhne v sobotu 6. července v 01:55 na televizní stanici MBS v programovém bloku Animeism. Vedle upoutávky byla volně ke zhlédnutí zveřejněna i první polovina úvodní epizody; video je umístěno v závěru článku. K oznámení projektu došlo letos začátkem března. Prezentován byl jako nové anime od tvůrců adaptace Re:Zero. Mezi ty se řadí režisér Watanabe Masaharu, autor původních návrhů postav Ócuka Šiničiró a hudební skladatel Suehiro Keničiró. Všichni tři si u nového počinu zopakují stejné role jako v Re:Zero.

Seriál se odehrává téměř po tisíci let od chvíle, kdy ze světa zmizela veškerá magie. Lidé již na její existenci zcela zapomněli. Zdánlivě bezstarostná středoškolačka Kohinata Mangecu není žádnou výjimkou. Děvče však cítí, že jejím všedním životě něco schází – cíl, za kterým by stálo za to se hnát; úděl jenom pro ni. To ještě netuší, že jedno půlnoční setkání s dívkou jménem Šingecu Ernesta Fukami uvede do pohybu kola jejího osudu.

Režisér Watanabe Masaharu dlouhá léta operoval pod svým pseudonymem Sešša Goró; proslul především jako animátor a animační režisér na seriálu Naruto šippúden a přidružených filmů. Hlavním scénáristou Granbelmu se stal Hanada Džukki, jenž pracoval například na Steins;Gate a Hibike! Euphonium. Návrhy postav zpracoval Imanaka Kei, zatímco o robotické jednotky se postaral Jimmy Stone. Suehiro Keničiró skládal hudební doprovod mimo jiné k Šódžo šúmacu rjokó a Comic Girls. S produkcí seriálu pomáhá společnost Infinite. Animační práce byly svěřeny studiu Nexus.

Šimabukuro Mijuri a Tanezaki Acumi se představí v hlavních rolích. Doprovázet je budou Hikasa Jóko, Júki Aoi, Akasaki Činacu, Kubo Jurika, Iwami Manaka, Kimura Džuri, Kasuga Nozomi, Akao Hikaru, Kóno Marika, Učijama Jumi a Tamura Jukari. Píseň Cuki o ou majonaka k úvodní titulkové sekvenci nazpívala Aoi Eir, zatímco píseň Negai k závěrečným titulkům nazpívala Uru.