Eizouken ni wa te o dasu na! v Yuasově podání

Květen s sebou přinesl oznámení animované adaptace mangy Eizouken ni wa te o dasu na!, za níž stojí kreslíř Oowara Sumito. Projekt bude mít podobu televizního seriálu, jenž se bude vysílat na veřejnoprávní stanici NHK. Datum premiéry zatím stanoveno nebylo. Vedle prvních obrázků z anime byla zveřejněna i upoutávka, kterou přikládáme na konec článku. S oficiálními stránkami byl spuštěn i twitterový účet.

Režisérem i hlavním scénáristou se stal Yuasa Masaaki, v jehož životopise najdeme projekty jako film Mind Game a seriály Kaiba a Ping Pong THE ANIMATION. Animátor Asano Naoyuki, kterého můžeme znát ze Saint Onii-san a Mahoujin Guru Guru, pro seriál nakreslil návrhy postav. Hudební doprovod složil Oorutaichi, který vedle své sólové dráhy složil například hudbu ke krátkému OVA Kick-Heart. Animační práce probíhají pod střechou Yuasova studia Science SARU.

Předloha vychází v měsíčníku Spirits, který publikuje nakladatelství Shougakukan, a v současné době čítá čtyři svazky. Zatím poslední vyšel 10. května. Manga vypráví o třech středoškolských spolužačkách – Asakusa Midori miluje vytváření propracovaných fikčních světů světů, Mizusaki Tsubame by se ráda stala animátorkou a Kanemori Sayaka touží po bohatství. Všechny společně se pokusí vytvořit vlastní film. Titul v roce 2017 vyhrál Bros Comic Award a loni se dočkal nominace v Manga taishou.

Zanechte komentář