Sága o Vinlandu oznámila letní premiéru

24. dubna došlo k aktualizaci oficiálních stránek animované adaptace mangy Vinland Saga (v překladu Sága o Vinlandu), za kterou stojí kreslíř Yukimura Makoto. Mezi novinkami byl nový propagační obrázek, upoutávka, datum premiéry, doplnění tvůrčího týmu i hlasového obsazení. K televizní premiéře seriálu dojde na stanici NHK, na níž se první epizoda odvysílá v pondělí 8. července deset minut po půlnoci. Prostřednictvím služby Amazon Prime bude díl k dispozici o den dříve. Úvodní epizoda ještě o něco dříve dostane předpremiéru, která se uskuteční 2. června v kině Shinjuku Wald 9. Promítání bude spojeno s besedou, na niž se dostaví režisér Yabuta Shuuhei a seiyuu Ishigami Shizuka, Uemura Yuuto a Matsuda Kenichirou.

Hlavní postavy doplní Uchida Naoya v roli Áskeladda, velitele vikinské kumpanie, Yasumoto Hiroki jako Bjorn, Áskeladdova pravá ruka, Ono Kenshou v roli Knuta, syna dánského krále Svena Vidlího vousu, Ootsuka Akio jako Thórkell, jeden Jómských vikingů.

Mezi stávající členy týmu se zařadili Hirabayashi Izumi a Oonuki Kentarou, oba jsou podepsáni po koncepcí výpravy. Hirabayashi kreslila pozadí například k seriálům Higashi no Eden a BANANA FISH. Oonuki se podílel na filmech Toaru hikuushi e no tsuioku a Shisha no teikoku. Oba jsou zaměstnanci studia Bamboo. Araki Hirofumi se postará o digitální komponenty. V minulosti pracoval na projektech Owari no Seraph a Dimension W. Informace o dalších členech týmu naleznete v předchozích novinkách.

Zanechte komentář