Bližší informace k adaptaci Ságy o Vinlandu

Ve středu 6. února došlo k aktualizaci oficiálních stránek animované adaptace mangy Vinland Saga (v překladu Sága o Vinlandu) kreslíře Yukimury Makota, které byly doplněny o nové informace týkající se tvůrčího týmu a hlasového obsazení. Dále jsme se dočkali první plnohodnotné upoutávky a nového propagačního obrázku. Upoutávku najdete na konci článku, zatímco obrázek můžete vidět vlevo. Již z předchozí novinky jsme věděli, že seriál bude režírovat Yabuta Shuuhei, hlavním scénáristou se stal Seko Hiroshi, návrhy postav nakreslil Abiru Takahiko a animační práce má na svědomí WIT STUDIO. Datum premiéry zatím stále nebylo zveřejněno, víme pouze, že by k ní mělo dojít ještě letos.

Takeda Yuusuke, v jehož životopise najdeme seriály jako Gankutsuou a Higashi no Eden, se stal vedoucím výpravy. Barevnou paletu vybíral Hashimoto Satoshi, který se podílel na filmech Perfect Blue a Mitsuami no kamisama. Kawashita Hiroki se ujal pozice hlavního kameramana, jako tomu bylo i v případě Sora yori mo tooi basho a Death Parade. Vedoucím střihu se stal Kimura Kashiko, který nyní pracuje na projektu Boogiepop wa warawanai. Zvláštní efekty má na starosti společnost MADBOX. CGI dostalo na starosti studio Chiptune. Režii CGI složky byla svěřena Takehaně Mayu.

Hudební doprovod skládá Yamada Yutaka, jehož tvorbu jsme mohli slyšet mimo jiné v seriálech Toukyou kushu a Infini-T Force. Pozici režiséra zvuku zastává Hata Shouji. O zvukové efekty se postará studio Sound Team Don Juan. V hlavní roli vikinského chlapce Thórfinna uslyšíme Uemuru Yuutu. Jeho postavě v dětství propůjčí hlas Ishigami Shizuka. A Thórfinnova otce Thórse namluví Matsuda Kenichirou.

Zanechte komentář