Sága o Vinlandu míří do televize

Letos v druhé půlce března byla oznámena animovaná adaptace mangy nazvané Vinland Saga (v překladu Sága o Vinlandu), za níž stojí kreslíř Jukimura Makoto. S vydáním 21. svazku předlohy a aktualizací oficiálních stránek byly nyní o projektu odhaleny bližší informace. Půjde o televizní seriál, jehož premiéru máme očekávat někdy v průběhu příštího roku. Zveřejněný propagační obrázek můžete vidět vlevo, zatímco upoutávku přikládáme na konec článku. S dvacátým svazkem měla série v oběhu pět milionů výtisků. Vedle oficiálních stránek byl spuštěn i twitterový účet.

Jabuta Šúhei se ujal režisérských povinností, se kterými má zkušenosti ze seriálu Inujašiki. Dále pracoval jako CG režisér na seriálech Šingeki no Kjodžin a ACCA 13-ku Kansacu-ka. Hlavním scénáristou se stal Seko Hiroši, mezi jehož projekty patří mimo jiné Mob Psycho 100 a BANANA FISH. Se scénáři dílčích epizod mu pomůže Ihara Kenta. Ten se podílel na scénářích k anime Death Parade a sám pracoval jako hlavní scénárista na seriálu Jódžo Senki. Návrhy postav nakreslil Abiru Takahiko, pro nějž půjde o první zkušenost na tomto postu. Doposud pracoval především jako animátor a animační režisér. Objevil se například v seriálech Black Lagoon, Ušio to Tora a novém zpracování Hunter x Hunter z roku 2011.

Výpravu pro seriál zpracuje studio Bamboo, které se podílelo například na seriálech Dimension W a Love Live! Sunshine!!. Animační práce má na svědomí společnost WIT STUDIO. Produkci vede společnost Twin Engine, jako je tomu i v případě projektů Kokkoku, Karakuri Circus, Dororo a dalších.

Předloha začala vycházet na jaře roku 2005 v týdeníku Šónen Magazine od nakladatelství Kodansha, kde vyšlo šestnáct kapitol následně publikovaných ve dvou svazcích. Poté se titul v prosinci 2005 přesunul do měsíčníku Afternoon, který rovněž publikuje Kodansha. Titul, zasazen do raných let 11. století, sleduje osudy vikinského chlapce Thórfinna, jak se na výpravě dánského krále Svena zvaného „Vidlí vous“, jejímž cílem je definitivní dobytí Anglie, zoufale snaží pomstít smrt svého otce, jenž padl rukou Áskeladda a jeho drancířské kumpanie. V roce 2009 byla série odměněna hlavní cenou v manga kategorii na Festivalu japonských výtvarných umění. V roce 2012 se pak stala vítězem hlavní kategorie v 36. předávání cen nakladatelství Kodansha.