AMV novinky – díl druhý

Vítám vás u druhého dílu AMV novinek, který nemá absolutně žádné zpoždění. Výsledky Akrossu jsou již nějakou dobu za námi, takže vám v tomto dílu představím svůj výběr zajímavějších kousků.

Ridiculous – BIPOLAR (1. místo)
Jako první tu máme hezké romantické AMV, které dobře pracuje s atmosférou písničky. Místo v tomto seznamu si zaslouží nejen díky svému umístění, ale i díky slušné práci s efekty a barevnou úpravou. Má také pár super momentek, především v první polovině videa. Největší nedostatek vidím v množství textu potřebného k pochopení příběhu.

Azexous – Marvel (4. místo)
Marvel přináší kompletně nový rozměr do AMV se snovou tématikou. Ve videu můžete vidět originální práci s atmosférou a barevnou úpravou. Pokud vás napoprvé aspoň trochu zaujme, doporučuji video zhlédnout vícekrát, abyste ho lépe pochopili. Na druhou stranu ale může někomu připadat nudné a těžké k pochopení.

Mycathatesyou – Dark Machiavelli (12. místo)
Obyčejně střižená AMV bez spousty efektů a výrazné barevné úpravy většinou nemívají moc velký úspěch na těchto soutěžích, nicméně Dark Machiavelli je určitě jeden z mých osobních favoritů. A to především díky úžasným syncovým momentkám a skvělému udržení tempa písničky s intenzitou scén. Hlavní výtkou je asi použití saber efektu a různých overlayů, které často odvádí až moc pozornosti od samotného AMV.

Pokud chcete zhlédnout ještě pár zajímavých kousků, mám tu pro vás nějaké další tipy, které nějakým způsobem vyčnívají ze zbytku soutěže:

Celkové výsledky Akrossu 2018 najdete zde.

Pokud chcete sledovat nějakou aktuální soutěž, na webu AMV News Big Contest právě probíhá další velká ruská AMV soutěž. Zanedlouho se opět bude zveřejňovat AMV každý den a soutěž bude probíhat ještě minimálně pár týdnů.