Jak to vypadá s Gundamy v roce 2019

Gundam příští rok oslaví již čtyřicátiny. K této příležitosti studio Sunrise odhalilo v živém vystoupení, které bylo dostupné i skrze stream, své plány pro tuto značku nejenom na následující rok. V první řadě byly zveřejněny čtyři výroční plakáty, které vyobrazují vždy dvě Gundam série. První s Amurem Rayem z Kidou Senshi Gundam a Banagherem Linksem z Kidou Senshi Gundam UC můžete vidět vlevo. Zbylé tři plakáty naleznete na konci článku. Heslem pro výročí i následující projekty je „překonat hranice“. K výročí složil SUGIZO, člen kapel LUNA SEA a X JAPAN, doprovodnou píseň nazvanou THE BEYOND.

Na jaro příštího roku je připraveno televizní vysílání série Kidou Senshi Gundam THE ORIGIN, která vznikla jako šestice filmů, avšak pro potřeby vysílání byla předělána do podoby třináctiepizodního seriálu. Vysílat se bude na veřejnoprávní stanici NHK. Písně k úvodním i závěrečným titulkovým sekvencím bude opět produkovat SUGIZO se svou kapelou LUNA SEA. V plánu je vedle nových písní nazpívat i starší písně spjaté s Gundam sérií. Dalším připravovaným televizním počinem pro příští rok je nový přírůstek do série Gundam Build, která bere koncept skládaní plastových modelů robotů a transformuje jej v seriál.

Co se filmových dobrodružství týče, v roce 2019 můžeme očekávat rekapitulační film seriálu G no Reconguista, který kromě pouhého shrnutí nabídne i nové scény. Kidou Senshi Gundam Senkou no Hathaway byl rovnou oznámen jako filmová trilogie, jejíhož prvního dílu bychom se též měli dočkat již příští rok. Titul vychází ze stejnojmenné románové trilogie, kterou napsal Tomino Yoshiyuki. Ještě nás čeká prozatím blíže nespecifikovaný projekt SD Gundam World Sangoku Souketsuden.

Dále se v únoru můžeme těšit na divadelní představení založené na Kidou Senshi Gundam 00. V létě se pak uspořádá koncert Gundam hudby a další hudební projekt podobného ražení je již plánován i na podzim. A v roce 2020 by mělo v Yokohamě dojít k odhalení osmnáctimetrového Gundamu schopného pohybu.

Na plakátu vlevo vidíme Mikazukiho Auguse z Kidou Senshi Gundam Tekketsu no Orphans a Setsunu F Seiei z Kidou Senshi Gundam 00. Uprostřed jsou Kamille Bidan z Kidou Senshi Z Gundam a Heero Yuy z Shin Kidou Senki Gundam Wing. Vpravo pak nalezneme Bellriho Zenama z G no Reconguista a Casvala Rem Deikuna a Artesii Som Deikun z Kidou Senshi Gundam THE ORIGIN.

Zanechte komentář