Novinky v J-Novel Clubu

Pro všechny fanoušky light novel máme skvělé zprávy. Na čtvrteční prezentaci na Anime Expo v Los Angeles oznámili zástupci J-Novel Clubu zakoupení licencí k anglickému vydání osmi nových titulů. Počet momentálně překládaných sérií tohoto vydavatele se tak vyšplhal na rovných čtyřicet.

Neméně důležitým oznámením je spolupráce se společností Kadokawa Šoten, což je jedno z největších japonských vydavatelství, a tím pádem i vlastník autorských práv k velkému množství light novel. Dalším vydavatelstvím, se kterým se povedlo navázat spolupráci, je Hayakawa Šobó, které se zaměřuje na sci-fi, a bude zajímavé sledovat, jestli jeho tituly v prostředí J-Novel Clubu zaujmou.

Třetím oznámením na Anime Expo bylo zahájení vydávání papírových verzí knih, prozatím v USA a Kanadě, ve spolupráci se společností Ingram Publisher Services. Prvním titulem by mělo být Isekai wa Smartphone to Tomo ni a zahájení prodeje se očekává na přelomu letošního a příštího roku. V průběhu podzimu bychom se pak od J-Novel Clubu snad mohli dočkat také první přeložené mangy, ale na detaily si zatím budeme muset počkat.

J-Novel Club je digitální distribuční společnost založená fanoušky a překladateli light novel. Funguje na základě měsíčního příspěvku, za který členové získávají neomezený přístup k aktuálně vycházejícím titulům a k ukázkám již vydaných dílů. Za necelé dva roky své existence J-Novel Club přeložil a vydal už přes 120 dílů light novel.

A teď se pojďme podívat, na co se můžeme těšit konkrétně.

Amagi Brilliant Park
Asi největší tahák z osmičky nových knih je u nás známý hlavně skrze anime, ale v Japonsku je velmi populární i knižní předloha. Kromě osmi dílů se prozatím dočkal mangy, již zmíněného anime a trojdílného vedlejšího příběhu.
Shrnutí děje: Zábavní parky jsou místem zábavy a překvapení pro všechny generace, že? To ale není tak docela případ Amagi Parku, podřadného zařízení na okraji Tokia, kde se atrakce rozpadají, jídlo je nechutné a maskoti se často perou s návštěvníky. Je to místo, kam by se schopný, skvělý a krásný Kanie Seija nikdy nedostal, kdyby ho tam nezatáhla záhadná dívka se zbraní v ruce. Zároveň po něm chce, aby tento tragický park zachránil. Od autora Full Metal Panic.

Kokoro Connect
Trochu starší titul, u nás taktéž známý hlavně jako anime. Pokud máte rádi temnější psychologické příběhy, bude pro vás Kokoro Connect to pravé (za předpokladu, že je knižní předloha alespoň tak dobrá jako anime).
Shrnutí děje: Kulturní výzkumný klub tvoří pestrá skupina lidí – fanoušek profesionálních zápasů v ringu, přihlouplý trouba, mistr zamyšlenosti, pohodový vtipálek a naprosto slečinkovská dívka. Jejich poklidné středoškolské životy se ale obrátí vzhůru nohama, když mezi nimi najednou začne nevysvětlitelně docházet k záměnám vědomí. Na začátku to působí jen jako praštěný vtípek, ale s postupem času se to stává značně osobní záležitostí. Dojde k překročení hranic a na povrch vyplouvají tajemství, která ohrožují samotnou existenci skupiny. Kdo nebo co za tím stojí? Přestane to někdy? Ale hlavně – dokáže to jejich klub vydržet?

Sorcerous Stabber Orphen
Klasická fantasy knižní série, která vycházela v devadesátých letech, by v dnešní záplavě isekai titulů mohla být zajímavým kouskem. Navíc to vypadá, že má stále co nabídnout, protože na příští rok se po skoro dvaceti letech chystá nová verze anime.
Shrnutí děje: Orphen je čarodějnický odpadlík z prestižního společenství Věže tesáků. Na cestě za záchranou Azalie, dívky, ke které vzhlíží jako ke své sestře, se dostává do pulzujícího města Totokanta. Zde se po dlouhých pěti letech s Azalií konečně znovu potkávají. Co se ale skrývá za dívčinou proměnou a jaká tajemství ukrývá meč z Baldanders?

Seirei Gensóki – Spirit Chronicles
Série z fantasy prostředí, kde je úvodní zápletkou prolínání vzpomínek a osobností hlavních hrdinů. Za dva a půl roku už stihlo vyjít deset dílů, a série má tak zřejmě dobrý potenciál.
Shrnutí děje: Seznamte se s Riem, bezcitným sirotkem žijícím ve slumech. V pouhých sedmi letech přichází na to, že je převtělením Amakawatj Haruta, japonského univerzitního studenta s tragickou minulostí. Zatímco se Rio stále potácí v šoku z tohoto odhalení, objevuje své extrémní magické schopnosti, které mu pomohou zachránit unesenou malou dívku. Jeho dobrý skutek je oceněn a odměnou mu je zápis na… prestižní akademii pro urozené děti.

Saigo ni Šite Saišo no Idol
Sbírka tří povídek od autora Kusano Gengena, která získala hned čtyři ceny v různých sci-fi soutěžích.
Shrnutí děje: „Sbohem Země! Má kariéra idolu byla tak zábavná!“ Tento existenciální, širokoúhlý, juri-barokně-proletariátní drsný sci-fi idol příběh stvořil novou legendu v historii science-fiction. Dále kniha obsahuje povídku Evoluční dívky, ve kterých se jistá výherně-automatová rasa snaží najít pravdu o vesmíru, a příběh Temné seijú – zbrusu novou vesmírnou operu o hlasových hercích!

Haguruma Drive
Zbrusu nová série, jejíž první díl vyšel v japonském vydání teprve letos v únoru.
Shrnutí děje: Připravte se na nové magické dobrodružství! Ve světě oplývajícím magií je patnáctiletá Kythera Anti prostě divná. I přes velkou snahu se jí nedaří naučit ani úplné základy magických dovedností. Její jedinou nadějí je nadcházející festival Získávání dovedností. Událost, která pomáhá i chronicky magicky netalentovaným osobám objevit jejich talent. Anti ale získá něco úplně nového: Dovednost převodů. Schopnost, která majiteli umožňuje ovládat zlatá převodová kola! Co může dcera majitelů restaurace, navíc začínající dobrodruh, dělat s převody? Jak se ukáže, tak docela dost. Chce to ale trochu představivosti a spoustu úsilí, pokud se má Anti podařit odhalit tajemství této naprosto originální schopnosti. Dokáže hlavní hrdinka ovládnout artefakt ve tvaru čelenky zvaný „Koruna převodů“? Stane se někdy stejně slavnou jako její idol „Purpurový blesk“?

JK Haru wa Isekai de Šófu ni Natta
Na první pohled drsně vypadající sci-fi, ale břitký humor a realističnost hlavní hrdinky možná budou velmi zajímavou devizou.
Shrnutí děje: *útržek záznamu* *na zastaveném filmu je vidět Kojama Haru škrcená nahým nadrženým týpkem*
Ano, to jsem já. Asi jste zvědaví, jak jsem se dostala do téhle situace. Můžu vám říct, že jsem si to dobrovolně nevybrala! Začalo to, když se mě můj podivínský spolužák Čiba pokusil zachránit před projíždějícím kamionem, ale povedlo se mu nás zabít oba. Debil! Pak jsme se objevili v jiném světě, což je předpokládám splněný sen každého otaku nebo tak něco? Čiba získal superschopnosti a co jsem dostala já? Nic! Naštěstí jsem se ale místo toho stala sexuální pracovnicí. Musím nějak vydělávat peníze, a když už to musím dělat, tak v tom budu sakra dobrá. Ženy to v tomhle světě mají ještě těžší než v mém původním, takže věci jsou… drsné. Ale i tak jsem si tu našla pár kamarádek, a jestli dokážu zvládnout Čibovu stupiditu, všechny jeho panické záchvěvy a k tomu nejrůznější úchylky, které potkávám u svých zákazníků, všechno bude v pohodě, ne?

Džinró e no Tensei, Maó no Fukukan
Fantasy light novela, která se ale, vypadá to, více než na bitvy a souboje zaměřuje na socioekonomické faktory fungování společnosti.
Shrnutí děje: Znovuzrozený vlkodlak Veight je zástupcem velitele a vede třetí pluk pána démonů. Nedávno obsadil obchodní centrum Ryunheit a brzo se začíná setkávat s problémy při správě města se smíšenou populací lidí a démonů. Ze všech sil se snaží porozumět mezidruhovým vztahům a při hledání klidu a rovnováhy se musí potýkat jak s násilnickými démony, tak s provokujícími jedinci lidské rasy.

zdroje:   J-novel club,  ANN