Adaptace mobilní hry LAST PERIOD

V neděli 4. února došlo k oznámení animované adaptace hry LAST PERIOD určené pro chytrá mobilní zařízení. Informace byly zveřejněny skrze nově spuštěné oficiální stránky, které dále nabídly propagační obrázek, první upoutávku a jména členů tvůrčího týmu i hlasového obsazení. Projekt bude mít podobu televizního seriálu, jehož se na televizních obrazovkách dočkáme již letos na jaře. Celý název bude znít LAST PERIOD -Owarinaki Rasen no Monogatari-. Projekt produkuje společnost EGG FIRM. Titul vede také vlastní twitterový účet. Upoutávku přikládáme na konci článku.

Iwasaki Yoshiaki se ujal režie, se kterou má zkušenosti například ze seriálů Love Hina a Zero no Tsukaima. Hlavním scénáristou se stal Shirane Hideki, jenž vedl scénáristy anime Dungeon ni Deai o Motomeru no wa Machigatte Iru Darouka: FAMILIA MYTH. Původní návrhy ilustrátora s pseudonymem Whoopin pro potřeby animátorů přetvořila Takahashi Mika, jež se ujala i povinností přední režisérky animace. Návrh výpravy zpracoval Oohira Tsukasa, zatímco vedoucím výpravy se stal Iwase Eiji. Oba spadají pod společnost Studio Tulip. Andou Tomomi vybrala barevnou paletu. Hlavním kameramanem se stal Hirose Yuki. Niimi Motoki je vedoucím střihu. Animace byla svěřena studiu J.C.STAFF.

Pod hudebním doprovodem je podepsána společnost Manual of Errors, která dělala na hudbě k seriálům Tamako Market a Majimoji Rurumo. O zvukovou režii se postará Iwanami Yoshikazu, zatímco zvukové efekty vytvoří Koyama Yasumasa. Hudební produkci vede NBCUniversal Entertainment Japan. Píseň „Yokubari Dreamer“ k úvodní titulkové sekvenci nazpívali Hanae Natsuki a Tamura Yukari.

Původní hru vytvořila společnost Happy Elements. Děj je zasazen do světa, který ohrožují bytosti zvané „spirály“. Tyto příšery dokáže zastavit jenom hrstka vyvolených, která kdysi patřila do takzvané osmé divize a která je již minulostí. To ovšem neznamená, že by se spirálové měli přestat rodit. Náš hrdina Haru se proto i se dvěma dalšími vyvolenými snaží osmou divizi vzkřísit a postavit se spirálům na odpor. V hlavních rolích uslyšíme Hanae Natsukiho, Tamuru Yukari, Kikuchi Miku, Muraseho Ayumua, Kakumu Ai a Mao.

Zanechte komentář