Podrobnosti o novém Ginga Eiyuu Densetsu anime

Již v polovině roku 2015 bylo oznámeno, že se knižní série Ginga Eiyuu Densetsu (v překladu „Legenda o vesmírných velikánech“) dočká nové animované adaptace. Producenti v prvotním oznámení zmiňovali, že nadcházející anime by nemělo být bráno jako předělávka OVA série z let 1988 až 1997, ale jako nové zpracování původních knih. Oficiální stránky byly nyní doplněny o nový obsah, mezi nějž patří jména tvůrčího týmu, první členové hlasového obsazení, propagační obrázek, upoutávka a forma, kterou bude nové anime mít.

Projekt byl nazván „Ginga Eiyuu Densetsu: Die Neue These“, přičemž v současné době sestává ze dvou částí. Tou první je televizní seriál čítající dvanáct epizod, jehož premiéry se dočkáme příští rok v dubnu. Seriál ponese podtitul Kaikou (volně přeloženo „První střet“). Na seriál o rok později dějově naváže filmová trilogie s podtitulem Seiran („Hvězdné války“).

Režie se ujal Tada Shunsuke, režisér animované adaptace Kuroko no Basuke. Hlavním scénáristou se stal Takagi Noboru, který vedl tým scénáristů aktuálně se vysílajícího seriálu Shoukoku no Altair. Návrhů postav se ujali Kikuchi Youko, Teraoka Iwao a Tsushima Kei. Kikuchi je z trojice nezkušenější; navrhovala postavy například pro již zmíněné anime Kuroko no Basuke, zatímco zbývající dva animátoři jsou na tomto postu nováčci. Pod původními mechanickými návrhy je podepsán Katou Naoyuki, návrhář původní OVA adaptace. Jeho kresby pro nové anime přepracovali Takeuchi Atsushi, Tsuneki Shinobu a Usui Shinji. Předním režisérem animace se stal Gotou Takayuki, jenž na stejném postu dělal i u seriálu Kemono no Souja Erin, pro který nakreslil také návrhy postav. Animační práce má v rukou studio Production I.G, které projekt společně s Shouchiku i produkuje.

V hlavních rolích se jako imperiální uzurpátor Reinhard von Lohengramm představí Miyano Mamoru a jako jeho republikánský sok Yang Wen-li naopak Suzumura Kenichi. Reinhardovu pravou ruku a nejlepšího přítele Siegfrieda Kircheise namluví Umehara Yuuichirou.

Zanechte komentář