Studio 3Hz chystá další originální sérii

mainPůvodně v březnu bylo oznámeno anime nesoucí název Princess Principal, které bude po Sora no Method a loňských Flip Flappers již třetím originálním počinem mladé společnosti Studio 3Hz. Oficiální web postupně zveřejňuje nové informace, a tak si nyní můžeme o projektu udělat jasnější obrázek. Televizní seriál se bude vysílat na stanici TOKYO MX, přičemž první epizody se dočkáme 9. července. Na zveřejněný propagační obrázek se můžete podívat vlevo; na upoutávku pak na konci článku. Projekt má i vlastní twitterový účet. Původní návrhy postav nakreslil Kuroboši Kóhaku, ilustrátor knižní série Kino no Tabi.

Režie se ujal Tačibana Masaki, mezi jehož projekty patří například Tokyo Magnitude 8.0 a Barakamon. O scénář se postaral Ókóči Ičiró, který napsal mimo jiné seriály Overman King Gainer a Kakumeiki Valvrave. Pod vizuálním konceptem je podepsán Munašiči, jenž se stejným způsobem podepsal u filmu Glass no Hana to Kowasu Sekai. Akija Jukiko překreslila návrhy postav tak, aby byly schůdnější pro animátory, jak se o to postarala i v případě seriálu Code: Breaker. O vedlejší návrhářské práce se postarali Katagai Fumihiro, Hajami Rasendžin a Akizuki Rjó. Akija Jukiko se společně s Nišiem Kimitakem podělí o práci předního režiséra animace. Návrh výpravy zpracoval Óhara Morihito, zatímco vedoucím výpravy se stal Ike Nobutaka. Barevnou paletu vybírala Cumori Júko. Sadamacu Gó se ujal povinností hlavního střihače. Animační práce mají na starosti Studio 3Hz a Actas.

Hudební doprovod složila Kadžiura Juki, jejíž tvorba zněla v seriálech .hack//Sign a Mahó Šódžo Madoka Magika. Iwanami Jošikazu zajistí zvukovou režii. Píseň „The Other Side of the Wall“ k úvodní titulkové sekvenci složil Takahaši Rjó a nazpívala ji MARU. Píseň k závěrečným titulkům nazvanou „A Page of My Story“ nazpívaly představitelky hlavních rolí Imamura Ajaka, Kagejama Akari, Furuki Nozomi, Taiči Jó a Sekine Akira. Singl k openingu vyjde 26. července, singl k endingu pak 2. srpna.

Seriál se profiluje jako špionážní akce odehrávající se ve fiktivním Londýně za 19. století, kdy je město ohromnou zdí rozděleno na východ a západ. Pětice děvčat (Ange, Beatrice, Čise, Dorothy a Princezna) studující prestižní britskou školu, se vydává na vyzvědačské akce, při nichž každá z dívek využívá své jedinečné schopnosti. Vedle seriálu vzniká i hra s názvem Princess Principal GAME OF MISSON určená pro mobilní telefony. Hra vyjde někdy v průběhu letošního léta.