Magický kruh se opět začíná otáčet

guruguruJe to několik měsíců, co byla oznámena nová adaptace mangy zvané Mahódžin Guru Guru (volně přeloženo „Magický kruh“). Oficiální zdroje se nyní konečně uvolily zveřejnit podrobnější informace, které nám prezentují skrze webové stránky adaptace. Půjde o televizní seriál, který bude svou předlohu adaptovat od úplného začátku. První půlhodinová epizoda se odvysílá 12. července krátce po půlnoci na stanici TV Tokyo. Na propagační obrázek se můžete podívat vlevo a na dvě doposud zveřejněné upoutávky na konci článku. Projekt původně režíroval animátor Okui Hisaaki (často používající pseudonym Geso Ikuo), který zastával i funkci hlavního scénáristy. Po neshodách s animačním studiem však projekt v pokročilé fázi opustil. Nové informace ho tedy již neuvádějí jako režiséra, ovšem titul hlavního scénáristy mu zůstal, sic už na seriálu nepracuje. Projekt by tedy měl následovat jeho vizi.

Novým režisérem dohlížejícím na seriál se stal Hiroši Ikehata, jenž režíroval například Sore ga Seijú! a Akiba`s Trip The Animation. Pravou rukou mu je produkční asistent a epizodní režisér Watanabe Tecuaki, který se podílel na několika epizodách anime Haikjú!! a Kótecudžó no Kabaneri. Asano Naojuki nakreslil návrhy postav, jako tomu bylo i v případě Osomacu-san a Mobile Police Patlabor: Reboot. Mezi pomocné návrháře patří Jamaguči Asuka, Suzuki Asuka a Wada Nacuki. Návrh výpravy zpracoval Tamura Seiki, zatímco výpravu jako takovou vede Uehara Šiniči; ten se podílel například na seriálu Sakamiči no Apollon. Za zvolenou barevnou paletu je zodpovědná Ueno Emiko. Murakami Jošinori se stal vedoucím střihu. Animační práce má na starosti Production I.G.

Hudební doprovod složilo techno-popové uskupení TECHNOBOYS PULCRAFT GREEN-FUND. To se již v minulosti podílelo například na Witch Craft Works a Fate/Kaleid Liner Prisma Illya Drei!!. Hudební produkci zaštiťuje společnost Lantis. Aketagawa Džin je pro tento projekt zvukovým režisérem. Píseň „Trip Trip Trip“ k úvodním titulkům nazpívalo hudební duo ORESAMA. Píseň k závěrečným titulkům produkují TECHNOBOYS a nazpívá ji Bonjour Suzuki. V hlavních rolích uslyšíme Koharu Konomi a Išigami Šizuku. Ty doplní Koniši Kacujuki, Sakurai Takahiro, Taiči Jó, Okamoto Nobuhiko, Óniši Saori, Išida Akira, Fudžii Jukijo a další.

Za původní Mahódžin Guru Guru mangou z roku 1992 stojí kreslíř Etó Hirojuki. Jeho dílo vydalo na šestnáct svazků a dočkalo se hned několika animovaných adaptací. První přišla již v roce 1994 a vydala na pětačtyřicet epizod. Seriál režíroval Nakaniši Nobuaki a produkci realizovalo studio Nippon Animation. V roce 1996 následoval se stejným tvůrčím týmem půlhodinový film. A v roce 2000 přišla druhá seriálová adaptace, které se tentokrát ujal režisér Takagi Džun; produkce zůstala u studia Nippon Animation. Nový seriál dosáhl na osmatřicet epizod. Etóova komediální manga představuje řádku dětských postav, jež se snaží dosáhnout na titul hrdiny, jelikož hrdina je vždycky hlavní postavou, a hlavní postava vždycky vyhraje. No, kdo by nechtěl v životě vyhrávat? A tak začíná dobrodružství, které si rozhodně nezapomene střílet ze zažitých klišé (nejen) JRPG her.