Kujira no Kora wa Sajou ni Utau v seriálové podobě

news_xlarge_kujisuna_keyZkraje letošního roku jsme se dozvěděli o chystané animované adaptaci mangy zvané Kujira no Kora wa Sajou ni Utau (v překladu „Velrybí svěřenci pějí písně na poušti“), na níž se v současné době pracuje. Březen přinesl podrobnější informace o projektu, tvůrčím týmu, vizuální podobě i datu premiéry. Adaptace bude mít formu televizního seriálu, který se začne vysílat letos v říjnu. Oficiální stránky zveřejnily první upoutávku, na niž se můžete podívat pod článkem. Spuštění oficiálního twitterového účtu na sebe nenechalo dlouho čekat.

Režie byla svěřena Ishigurovi Kyouheiovi, který vedl i seriály Shigatsu wa Kimi no Uso a Occultic;Nine. Yokote Michiko se stala hlavní scénáristkou, jako tomu bylo i v případě seriálů Shirobako a Genshiken. Návrhy postav nakreslila Iizuka Haruko, která tutéž roli zastala u Gakkou Gurashi! a Tamayura. Mizutani Toshiharu se postará o výpravu, kterou vedl i u projektů Akira a Yuuri!!! on ICE. Pozadí jako taková pak budou kreslit jeho svěřenci ve studiu Moonflower. Hudební doprovod složí Tsutsumi Hiroaki, který se předvedl u seriálů Kuromukuro a Long Riders!. Animační práce má v rukou studio J.C.STAFF.

Za předlohou stojí kreslířka Umeda Abi, jejíž manga začala vycházet v polovině roku 2013 a doposud vydala materiálu na devět svazků. Titul vychází v shoujo měsíčníku Mystery Bonita, jejž publikuje nakladatelství Akita Shoten. Manga byla nominována v letošním ročníku Cen Tezuky Osamua. Chakuro žije na Velrybím ostrově, kde pracuje jako archivář. Většina obyvatel ostrova plujícího na nekonečném písečném oceánu byla obdařena nadpřirozenými silami, které však svým uživatelům přinášejí brzkou smrt. Čas od času se stane, že Chakurův ostrov na své bezcílné cestě připluje do blízkosti jiného kusu země. Ani v takových případech se na neznámé zemi ovšem chlapci ani jeho kamarádům nikdy nepodařilo najít jiného člověka. To se změní v okamžiku, kdy mladík na neznámém ostrově najde záhadnou dívku, která otřese jeho osudem.

Zanechte komentář