Kudžira no Kora wa Sadžó ni Utau v seriálové podobě

news_xlarge_kujisuna_keyZkraje letošního roku jsme se dozvěděli o chystané animované adaptaci mangy zvané Kudžira no Kora wa Sadžó ni Utau (v překladu „Velrybí svěřenci pějí písně na poušti“), na níž se v současné době pracuje. Březen přinesl podrobnější informace o projektu, tvůrčím týmu, vizuální podobě i datu premiéry. Adaptace bude mít formu televizního seriálu, který se začne vysílat letos v říjnu. Oficiální stránky zveřejnily první upoutávku, na niž se můžete podívat pod článkem. Spuštění oficiálního twitterového účtu na sebe nenechalo dlouho čekat.

Režie byla svěřena Išigurovi Kjóheiovi, který vedl i seriály Šigacu wa Kimi no Uso a Occultic;Nine. Jokote Mičiko se stala hlavní scénáristkou, jako tomu bylo i v případě seriálů Širobako a Genšiken. Návrhy postav nakreslila Iizuka Haruko, která tutéž roli zastala u Gakkó Guraši! a Tamajura. Mizutani Tošiharu se postará o výpravu, kterou vedl i u projektů Akira a Júri!!! on ICE. Pozadí jako taková pak budou kreslit jeho svěřenci ve studiu Moonflower. Hudební doprovod složí Cucumi Hiroaki, který se předvedl u seriálů Kuromukuro a Long Riders!. Animační práce má v rukou studio J.C.STAFF.

Za předlohou stojí kreslířka Umeda Abi, jejíž manga začala vycházet v polovině roku 2013 a doposud vydala materiálu na devět svazků. Titul vychází v šódžo měsíčníku Mystery Bonita, jejž publikuje nakladatelství Akita Šoten. Manga byla nominována v letošním ročníku Cen Tezuky Osamua. Čakuro žije na Velrybím ostrově, kde pracuje jako archivář. Většina obyvatel ostrova plujícího na nekonečném písečném oceánu byla obdařena nadpřirozenými silami, které však svým uživatelům přinášejí brzkou smrt. Čas od času se stane, že Čakurův ostrov na své bezcílné cestě připluje do blízkosti jiného kusu země. Ani v takových případech se na neznámé zemi ovšem chlapci ani jeho kamarádům nikdy nepodařilo najít jiného člověka. To se změní v okamžiku, kdy mladík na neznámém ostrově najde záhadnou dívku, která otřese jeho osudem.