Kekkai Sensen se vrací

news_xlarge_keltukaiV pátek 2. prosince došlo k oznámení pokračování animovaného seriálu Kekkai Sensen, který vychází ze stejnojmenné mangy. Informace byly zveřejněny v novém čísle čtvrtletníku Jump SQ.CROWN, v němž předloha vychází. Nové anime bude mít, stejně jako to předešlé, podobu televizního seriálu. Na obrazovkách by se nové epizody měly objevit v příštím roce; bližší datum zatím zveřejněno nebylo. Pokračování ponese název „Kekkai Sensen & BEYOND“. Hlasové obsazení zůstává beze změny, ovšem tvůrčí tým doznal obměn na dvou významných postech – rozloučila se režisérka Macumoto Rie a hlavní scénárista Furuja Kazunao. Macumoto uvedla, že v první sérii dosáhla všeho, čeho s danou látkou dosáhnout chtěla, a proto necítí nutkání režírovat i pokračování.

Režisérské otěže po Macumoto převzal Takajanagi Šigehito, jenž má na kontě například seriály Kami nomi zo Širu Sekai a Dagaši Kaši. Hlavní scénáristkou se tentokráte stala Kamo Jasuko, která na téže pozici pracovala u seriálu Dagaši Kaši. Návrhy postav opět nakreslí Kawamoto Tošihiro, který rovněž zastane povinnosti předního režiséra animace. Kawamoto se podílel na projektech Cowboy Bebop a Towa no Quon. Hudební doprovod o nové skladby obohatí navrátilec Iwasaki Taisei. Animační práce má v rukou opět studio Bones.

V hlavních rolích se vracejí Sakaguči Daisuke, Nakai Kazuja a Kojama Rikija. Ty doplní další navrátilci jako Kobajaši Jú, Ginga Bandžó, Orikasa Ai, čida Júma, Mijamoto Micuru, Midorikawa Hikaru, atd.

Autorem předlohy je Nightow Jasuhiro, který začal svůj příběh regulérně vydávat v roce 2009 v časopise Jump SQ.19. Manga vydala na deset svazků. Jump SQ.19 byl zrušen a Kekkai Sensen se přesunula do nového čtvrtletníku Jump SQ.CROWN, ve kterém vychází jako pokračování pod celým názvem Kekkai Sensen Back 2 Back. Tomuto pokračování zatím vyšly dva svazky.