Jarní Roku de Nashi Majutsu Koushi to Akashic Records

c0v-ccqvqaade6hŽe se knižní série nazvaná Roku de Nashi Majutsu Koushi to Akashic Records (v překladu „Ákášická kronika nezvedeného lektora magie“) dočká své animované adaptace, jsme věděli od letošního března. Nyní však došlo ke zveřejnění bližších informací týkajících se především tvůrčího týmu a hlasového obsazení. Adaptace bude mít podobu televizního seriálu, jehož úvodní epizoda bude mít premiéru v dubnu roku 2017. Projekt má otevřeny oficiální stránky a vedle nich rovněž twitterový účet.

Režie se ujal nováček v branži Kazuto Minato. Hlavní scénáristkou se stala Machida Touko, jež se podílela na seriálech Endride a Ookami Kakushi. Návrhy postav nakreslil Kimura Satoshi, jako tomu bylo i u webového speciálu Masamune Datenicle. Kimura se společně s Iino Makotem ujali povinností předních režisérů animace. Iino pracoval například na Gakkou Gurashi!. Animátor Hashimoto Takashi získal pozici režiséra animace zvláštních efektů. Kaneko Yuuji se stal vedoucím výpravy, což je post, který zastával i u filmu Sakasama no Patema. Animační práce byly svěřeny studiu LIDEN FILMS.

Hudební doprovod složí Tsutsumi Hiroaki, jehož tvorbu jsme mohli letos slyšet v seriálech Kuromukuro, orange a Long Riders!. Záda mu kryje hudební oddělení společnosti Kadokawa. O režii zvuku se postará Shimizu Youji mezi jehož projekty patří filmy Redline a Nerawareta Gakuen. V hlavních rolích se představí Saitou Souma (Glenn), Fujita Akane (Sistine), Miyamoto Yume (Rumia), Takahashi Hiroki (Albert), Kitamura Eri (Celica) a Ozawa Ari (Re=L).

Pod předlohou je podepsán Hitsuji Tarou, jehož texty o ilustrace obohacuje Mishima Kurone, jejíž jméno je spjato i s knižní sérií Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku o!. První kniha z jejich společné série vyšla v červenci roku 2014. Příběh doposud vydal na sedm dílů. RokuAka byla také zadaptována do podoby mangy, kterou kreslí Tsunemi Aosa. V současné době má manga v prodeji čtyři sborné svazky.

Zanechte komentář