Prvotní GARO se opět objeví na televizních obrazovkách

garovisualOficiální blog série GARO specifikoval datum návratu původní série na televizní obrazovky. Pětadvacetiepizodní seriál se vrátí v sobotu 9. července v 1:23 v noci na stanici TV Tokyo. Jde tedy o časový slot, kde se doposud vysílaly všechny série z GARO univerza. Původní seriál z roku 2005, nazvaný jednoduše GARO (v překladu „Vlčí tesák“), byl pro nové vysílání digitálně zrestaurován a bude nyní poprvé k vidění v HD rozlišení. Na oficiálních stránkách série nově došlo k otevření sekce pro tento staronový zářez.

Za námětem, příběhem i režií stojí Amemija Keita, který v minulosti režíroval například film Mirai Nindža a seriál Tekkóki Mikazuki, především ovšem proslul jako osobitý návrhář postav pro tokusacu seriály – pracoval například na několika filmech a seriálech Kamen Rider. Amemija se kromě základní dějové kostry rovněž podílel na scénářích k většině epizod. Jako epizodní režiséři na seriálu dělali Jokojama Makoto, Kadži Kengo a Kaneda Rjú. Na scénáři vedle Amemiji pracovali Taguči Kei, Hajaši Sótaró, Kobajaši Júdži a již zmíněný Kadži Kengo.

V hlavní roli se objevil Koniši Rjósei. V dalších rolích se představili Hidžii Mika, Kjómoto Masaki, Hotaru Jukidžiró a Fudžita Rei. Hudební doprovod složili Kinošita Šindži a Óta Kóiči. Svými skladbami přispěli také Kurijama Jošičika a Sawano Hirojuki. Dvě úvodní písně nazpívalo hudební uskupení JAM Project, jehož vůdce Kagejama Hironobu namluvil rytířský prsten zvaný Zaruba. Závěrečné písně nazpíval Kjómoto Masaki.

Saedžima Kóga patří k řádu makaiských rytířů, jejichž posláním je chránit lid před krvelačnými démony „hrůzy“. Tito bojovníci mají ku pomoci možnost přivolat zbroj, která jim umožní ďábelská stvoření porazit. Kóga po svém otci zdělil proslulou zlatou zbroj a s ní i titul „Vlčího tesáku“. Jenomže hrůzové jsou těžcí nepřátelé a zabránit jim v požírání lidí není jenom tak. Zvláště když se ve městě objeví další z makaiských rytířů, jehož záměry jsou nejasné.