Hagaren nově v kinech

news_xlarge_hagaren_castProducentská společnost Warner Bros. oficiálně potvrdila zprávy o plánované hrané filmové adaptaci mangy Hagane no Renkinjutsushi. Došlo ke spuštění oficiálních stránek i twitterového účtu. Film nese prostý název „Hagane no Renkinjutsushi“ a do kin se dostane v zimě 2017. Výkonným producentem se stal Hamana Kazuya, který se podílel na filmech Lupin Sansei a WOOD JOB!. Režisérských povinností se ujal Fumihiko Sori, jenž režíroval filmový Ping Pong a Ichi.

V hlavních roli se představí Yamada Ryousuke jako Edward Elric. Jeho kamarádku Winry Rockbell si zahraje Honda Tsubasa. Dean Fujioka ztvární plukovníka Roye Mustanga a Matsuyuki Yasuko naopak homunkula Lust. V dalších rolích uvidíme herce jako Kohinata Fumiyo (generál Haruko), Satou Ryuuta (podplukovník Hughes), Renbutsu Misako (poručík Hawkeye), Natsuna (podporučík Ross), Oizumi You (Tucker), Kunimura Jun (doktor Marco), Uchiyama Shinji (homunkulus Gluttony), Hongou Kanata (homunkulus Envy) a Ishimaru Kenjirou (otec Cornello).

Fumihiko se v komentáři zmínil, že se vynasnaží, aby filmová adaptace co nejvěrněji reflektovala svou předlohu. Režisér zatím nemůže prozradit, jakým způsobem bude ve filmu vyobrazen Edwardův mladší bratr Alphonse, avšak dle svých slov si je jist, že příznivci originálu nebudou výsledkem zklamáni. Natáčení zahájí letos v červnu v Itálii, zakončeno bude v průběhu srpna v Japonsku.

1464006972_1_7_5fb1b026f832e95e509f67e450792910

Předlohu napsala i nakreslila Arakawa Hiromu, jejíž příběh vydal na sedmadvacet svazků. Manga se dočkala dvou animovaných adaptací. Tu první v roce 2003 zpracoval režisér Mizushima Seiji společně se scénáristou Aikawou Shouem. Druhý seriál přišel v roce 2009, v jehož čele stáli režisér Irie Yasuhiro a scénárista Ounogi Hiroshi. Obě série produkovalo animační studio Bones. Děj sleduje bratry Elricovy, kteří se s pomocí alchymie pokusí přivést k životu svou zesnulou matku, což povede k počátku jejich dlouhé a strastiplné cesty za napravením svých chyb.

Zanechte komentář