Hagaren nově v kinech

news_xlarge_hagaren_castProducentská společnost Warner Bros. oficiálně potvrdila zprávy o plánované hrané filmové adaptaci mangy Hagane no Renkindžucuši. Došlo ke spuštění oficiálních stránek i twitterového účtu. Film nese prostý název „Hagane no Renkindžucuši“ a do kin se dostane v zimě 2017. Výkonným producentem se stal Hamana Kazuja, který se podílel na filmech Lupin Sansei a WOOD JOB!. Režisérských povinností se ujal Fumihiko Sori, jenž režíroval filmový Ping Pong a Iči.

V hlavních roli se představí Jamada Rjósuke jako Edward Elric. Jeho kamarádku Winry Rockbell si zahraje Honda Cubasa. Dean Fudžioka ztvární plukovníka Roye Mustanga a Macujuki Jasuko naopak homunkula Lust. V dalších rolích uvidíme herce jako Kohinata Fumijo (generál Haruko), Sató Rjúta (podplukovník Hughes), Renbucu Misako (poručík Hawkeye), Nacuna (podporučík Ross), Oizumi Jó (Tucker), Kunimura Džun (doktor Marco), Učijama Šindži (homunkulus Gluttony), Hongó Kanata (homunkulus Envy) a Išimaru Kendžiró (otec Cornello).

Fumihiko se v komentáři zmínil, že se vynasnaží, aby filmová adaptace co nejvěrněji reflektovala svou předlohu. Režisér zatím nemůže prozradit, jakým způsobem bude ve filmu vyobrazen Edwardův mladší bratr Alphonse, avšak dle svých slov si je jist, že příznivci originálu nebudou výsledkem zklamáni. Natáčení zahájí letos v červnu v Itálii, zakončeno bude v průběhu srpna v Japonsku.

1464006972_1_7_5fb1b026f832e95e509f67e450792910

Předlohu napsala i nakreslila Arakawa Hiromu, jejíž příběh vydal na sedmadvacet svazků. Manga se dočkala dvou animovaných adaptací. Tu první v roce 2003 zpracoval režisér Mizušima Seidži společně se scénáristou Aikawou Šóem. Druhý seriál přišel v roce 2009, v jehož čele stáli režisér Irie Jasuhiro a scénárista Ónogi Hiroši. Obě série produkovalo animační studio Bones. Děj sleduje bratry Elricovy, kteří se s pomocí alchymie pokusí přivést k životu svou zesnulou matku, což povede k počátku jejich dlouhé a strastiplné cesty za napravením svých chyb.