Animovaná adaptace mangy Taboo-Tattoo v létě

taboo-tattooPřed více než rokem bylo v devátém svazku mangy Taboo-Tatto oznámeno, že se chystá její animovaná adaptace v podobě televizní série. Nicméně poté zavládlo dlouhé ticho, které bylo přerušeno až letos na jaře, kdy se začaly objevovat první detaily. Od té doby bylo zveřejněno mnoho podrobností a nyní si tak můžeme udělat ucelený přehled o této sérii, jež se do vysílání dostane na začátku července.

Protagonistou příběhu je žák druhého stupně základní školy jménem Seigi. Ten mezi svými vrstevníky vyniká tím, že se od malička věnuje bojovým uměním a snaží se ochraňovat slabé a bezmocné. Jednoho dne tak ochrání bezdomovce proti mladým výtržníkům, za což se mu bezdomovec odvděčí záhadným tetováním na dlaň. Tetování však vůbec není obyčejné; jde o tajnou zbraň, která dává našemu protagonistovi nadpřirozené schopnosti, přičemž její zásadní nevýhodou je fakt, že ji chce získat plno lidí. Seigi se tak dostává do boje o svůj vlastní život, v němž, aby obstál, musí využít jak své znalosti bojových umění, tak i nově nabyté schopnosti z tetování.

Do režisérského křesla usedl Watanabe Takaši, jenž nabral zkušenosti v anime sériích Slayers a Šakugan no Šana. Za návrhem postav stojí Hasegawa Šinja, který se stejné úlohy již dříve zhostil například u anime Golden Time nebo Šódžo Kakumei Utena. Ani na pozici scénáristy se nesetkáme s žádným nováčkem. Sekidžima Majori stojí za desítkami anime, mezi nejznámější z nich patří Skip Beat! a Kaze no Stigma. Animační práce byly svěřeny do rukou studia J.C.Staff.

zdroje:   Crunchyroll,  ANN