Tvůrčí tým nového Berserka

news_xlarge_BER_keyvisual_1stNové číslo čtrnáctideníku Young Animal, jejž publikuje nakladatelství Hakusensha, přineslo značné množství informací o nadcházející animované adaptaci mangy Berserk, o níž jsme informovali loni v prosinci. O nová fakta byly následně doplněny i oficiální stránky. Došlo k odhalení tvůrčího týmu, hlasového obsazení, doplnění oficiálních stránek, zveřejnění dalšího propagačního obrázku a odhalení písně, která v anime zazní. Seriál zahájí letos v létě na televizní stanici WOWOW a MBS v jejím programovém bloku Animeism. Seriál ponese prostý název Berserk.

Na režisérskou sesli usedl Itagaki Shin, jenž se postaral o adaptace Devil May Cry a Teekyuu. Hlavním scénáristou se stal Fukami Makoto, který pracoval na seriálu Yuru Yuri San Hai!. Asistovat mu bude Yamashita Takashi, který pomáhal i u scénáře k filmu Cencoroll. Návrhy postav nakreslil Abe Hisashi, který tak učinil i pro anime Chobits a Gunslinger Girl. Hudební doprovod složí Sagisu Shirou, jehož tvorbu jsme mohli slyšet v Shinseiki Evangelion a filmové trilogii Berserk: Ougon Jidai-hen. Animační práce si rozdělí studia Millepensee a GEMBA. Produkce se účastní rovněž studio Liden Films.

K hlavní roli šermíře Gutse se vrátí Iwanaga Hiroaki. Stejně tomu bude i u Casky a Griffithe, které namluví Yukinari Toa a Sakurai Takahiro. I ke Kostěnému rytíři se vrátí Ootsuka Akio. Ty nově doplní Yasumoto Hiroki jako rytíř Azan, Hikasa Youko a Okitsu Kazuyuki jako šlechtična Farnese a její sluha Serpico. Shimono Hiro namluví osiřelého Isidra a drobného elfa Pucka ztvární Mizuhara Kaoru. Ishizuka Unshou se stal vypravěčem. O píseň k úvodní titulkové sekvenci se postará rocková kapela 9mm Parabellum Bullet. Hirasawa Susumu sice nebude skládat celý hudební doprovod, avšak poskytne alespoň novou skladbu nazvanou Hai yo, která v anime zazní.

Zanechte komentář