Páté seriálové pokračování Natsume Yuujinchou

LaLa201605Ve čtvrtek 24. března došlo o oficiálnímu oznámení dalšího animovaného pokračování série Natsume Yuujinchou (v překladu „Natsumeho kniha přátel“). Informace byla zveřejněna na oficiálních stránkách adaptace a rovněž na obálce měsíčníku LaLa, jejž publikuje nakladatelství Hakusensha a kde předloha vychází. Již pátá seriálová adaptace ponese název Natsume Yuujinchou Go a na televizních obrazovkách se začne vysílat letos na podzim. Ještě předtím se však dočkáme třináctidílného výběru těch nejlepších epizod z předchozích sérií, který se bude vysílat každý týden na TV Tokyo počínaje 5. dubnem.

Oomori Takahiro se k sérií vrací, tentokráte ovšem jako hlavní režisér. Klasickou režijní pozici obsadila Deai Kotomi, která režírovala i Gin no Saji a The Rolling Girls. Murai Sadayuki se ujme scénáře jako v případě Sidonia no Kishi. Návrhy postav znovu nakreslila Takada Akira. O návrhy potvůrek se postaral Yamada Tatsuo, jenž se ujme i povinností hlavního režiséra animace. Hudební doprovod byl svěřen Yoshimori Makotovi, který se prokázal u seriálů Koi Kaze a Baccano!. Střihačem se stal Tamura Jin a vedoucím výpravy Shibutani Yukihiro. Produkci vede společnost NAS, zatímco animační stránka věci se přesunula ke studiu Shuka.

natsume_logo_FIXAnime vychází z mangy kreslířky Midorikawy Yuki, mezi jejíž další díla patří jednosvazkový příběh Hotarubi no Mori e a romance Akaku Saku Koe. První jednorázovka představující Natsume Yuujinchou vyšla v roce 2003. Námět posléze autorka rozvedla v plnohodnotnou sérii v závěru roku 2004. Manga doposud vydala devatenáct sborných svazků. Kniha dvacátá půjde do prodeje 5. dubna. Ve středu dění stojí chlapec Natsume Takashi, který se snaží osvobodit duchy spoutané tajemnou knihou.

Zanechte komentář