Páté seriálové pokračování Nacume Júdžinčó

LaLa201605Ve čtvrtek 24. března došlo o oficiálnímu oznámení dalšího animovaného pokračování série Nacume Júdžinčó (v překladu „Nacumeho kniha přátel“). Informace byla zveřejněna na oficiálních stránkách adaptace a rovněž na obálce měsíčníku LaLa, jejž publikuje nakladatelství Hakusenša a kde předloha vychází. Již pátá seriálová adaptace ponese název Nacume Júdžinčó Go a na televizních obrazovkách se začne vysílat letos na podzim. Ještě předtím se však dočkáme třináctidílného výběru těch nejlepších epizod z předchozích sérií, který se bude vysílat každý týden na TV Tokyo počínaje 5. dubnem.

Ómori Takahiro se k sérií vrací, tentokráte ovšem jako hlavní režisér. Klasickou režijní pozici obsadila Deai Kotomi, která režírovala i Gin no Sadži a The Rolling Girls. Murai Sadajuki se ujme scénáře jako v případě Sidonia no Kiši. Návrhy postav znovu nakreslila Takada Akira. O návrhy potvůrek se postaral Jamada Tacuo, jenž se ujme i povinností hlavního režiséra animace. Hudební doprovod byl svěřen Jošimori Makotovi, který se prokázal u seriálů Koi Kaze a Baccano!. Střihačem se stal Tamura Džin a vedoucím výpravy Šibutani Jukihiro. Produkci vede společnost NAS, zatímco animační stránka věci se přesunula ke studiu Šuka.

natsume_logo_FIXAnime vychází z mangy kreslířky Midorikawy Juki, mezi jejíž další díla patří jednosvazkový příběh Hotarubi no Mori e a romance Akaku Saku Koe. První jednorázovka představující Nacume Júdžinčó vyšla v roce 2003. Námět posléze autorka rozvedla v plnohodnotnou sérii v závěru roku 2004. Manga doposud vydala devatenáct sborných svazků. Kniha dvacátá půjde do prodeje 5. dubna. Ve středu dění stojí chlapec Nacume Takaši, který se snaží osvobodit duchy spoutané tajemnou knihou.