Mahó Cukai no Jome v pohybu

mayome_animuVe čtvrtek 10. března došlo k naplnění oficiálních stránek mangy Mahó Cukai no Jome („Mudrcova nastávající“) novým obsahem. Doména byla zaregistrována již v prosinci; k otevření stránek potom došlo zkraje března. Stránky však obsahovaly pouze odpočet. Web odhalil chystanou animovanou adaptaci mangy, na níž se můžeme těšit. Půjde o OVA čítající tři díly. Epizody budou postupně přibaleny k šestému, sedmému a osmému svazku předlohy. Celý název adaptace zní Mahó Cukai no Jome: Hoši Macu Hito („Mudrcova nastávající: Čekání na hvězdy“). První epizodu můžeme očekávat 13. srpna, kdy zahájí dvoutýdenní promítání v osmi vybraných japonských kinech.

Do pozice režiséra byl posazen Naganuma Norihiro, který se podílel na seriálu Hózuki no Reitecu jako pomocný režisér a sám režíroval Jowamuši Pedal film. Scénář sepíše Takaha Aja, která spolupracovala na Psycho-Pass jako poradkyně. Návrhy postav zpracoval Kató Hirotaka, jehož předchozí zkušenosti zahrnují navrhování postav pro anime Hózuki no Reitecu a hlavní režii animace u filmu Šiša no Teikoku. O kresbu pozadí se postará studio Bamboo. Produkce se účastní i studio Production I.G, zatímco na animační stránce věci pracuje jeho dceřiná společnost WIT Studio.

V hlavní roli se jako Hatori Čise představí Tanezaki Acumi. Mudrce Eliase Ainswortha namluví Takeuči Rjóta. Ruthovi propůjčí hlas Učijama Kóki a Silky zase Endó Aja. Hudební doprovod je v rukou společnosti Flying Dog, která spolupracovala i na Gakusen Toši Asterisk a Ókami to Kóšinrjó.

Předloha autorky i kreslířky Jamazaki Kore začala vycházet v roce 2013 a doposud vydala materiálu na pět sborných svazků. Děj se soustředí na dívku Hatori Čise, jíž zemřeli oba rodiče. Vyústěním okolností se děvče dostane na podivnou aukci jako prodejní artikl. Nejvyšší nabídku podá mudrc Elias Ainsworth, který se z Čise rozhodne učinit svou žačku. Jak se však dívka brzy dozví, její budoucnost neskrývá jenom studium magie ale také sňatek s Eliasem. OVA série nabídne události z doby před setkáním Eliase a Čise, bude tak dění z mangy dějově předcházet.