Deset podzimních anime sérií, které vás nejvíce zaujaly

Po krátké odmlce se opět vracíme k vyhlašování výsledků ankety o anime, která naše čtenáře v minulé sezóně nejvíce zaujala. Anketa běžela od začátku listopadu něco málo přes dva měsíce a stačila nasbírat 471 hlasů. I přes tento počet bylo vítězství anime One Punch Man víceméně jistou záležitostí již od prvního týdne ankety. Také druhé místo pokračování série Noragami nebylo za celou dobu hlasování nijak ohroženo, avšak její první série v minulosti dokázala v této naší anketě vyhrát. Boj se tedy odehrál až o bronzovou příčku, kterou s relativně slušným náskokem uhájilo pokračování anime Owari no Seraph.

Vkus japonských otaku nám opět bude reprezentovat podobná anketa na databázi Charapedia, které se účastnilo standardních 10 000 hlasujících a jako vždy jsou její výsledky značně odlišné. Naše první místo One Punch Man skončilo až druhé, poklonit se muselo před moe dívkami z druhé řady anime Gočúmon wa Usagi Desuka?. Na třetí příčku se pak dostal Osomacu-san, který u nás obdržel pouhé čtyři hlasy a skončil hluboko v poli poražených. Naše druhé místo Noragami pak skončilo v japonském žebříčku páté a nový Owari no Seraph až devátý.

Ximara: Začnu negativně. Po prvním díle jsem musela dropnout Gakusen Toši Asterisk i Rakudai Kiši no Cavalry, protože dát dvě anime s téměř identickou zápletkou v jedné sezóně je podle mě celkem chyba. Navíc oboje bylo neskutečné ečči, což jsem sice mohla čekat, ale pokud animu není vyloženě odpad, tak to zvládnu. Comet Lucifer jsem vydržela čtyři díly, ač to byla mecha, které já moc nemusím. Zklamání mi přinesla naprosto příšerná animace, která zničila poměrně zajímavou zápletku (alespoň pro mě). Podzimní sezóna pro mě ale přinesla i dvě srdcovky, a to Noragami a Owari no Seraph. Noragami podle mě příjemně navázalo v kvalitě animace, hudby i příběhu na první sérii. Jenom jsem v půli měla takový ten klasický pocit „fajn, vyřešili problém, co teď bude zbytek série?“, ale povedlo se jim ho brzy zahnat. Boj upírů proti armádě lidí posedlých démony pokračoval v duchu první sezóny, a to nevěřícným zíráním na obrazovku po skončení každé epizody. Musím velice vychválit hudbu, která se nese ve výborném duchu první série, možná o kousek lepší. Nesmím zapomenout zmínit ani dvě detektivky z podzimu, Sakurako-san no Ašimoto ni wa Šitai ga Umatte Iru a Subete ga F ni Naru. Sakurako, která se jakožto osteolog vyžívá v kostech, je skvělou postavou a hrdinkou, která je mi svým způsobem blízká. U Subete ga F ni Naru jsem se bála, jestli zvládnou celých 11 dílů řešit jeden případ. Možná to bylo trochu roztahané, ale celkový výsledek je u mě na dobrou. Ač jsou poslední dobou sezóny takové nijaké a mám problém si vybrat, podzim pro mě byl rozhodně příznivý.
Matteas: Z podzimní sezóny jsem dokoukal zatím pouze Juru Juri San Hai. Nevím, co by se muselo dít, aby třetí řada Juru Juri nesplnila moje očekávání, neboť už jen pouhý fakt, že vznikla, byl pro mě dostatečným potěšením. Oproti předchozím dvěma televizním sériím, které vznikly u jiného animačního studia, dostala ve třetí řadě Akari více prostoru a nebyla neustále vystrkována mimo obraz, jak bývalo zvykem, což byl z mého pohledu kvůli vlastním preferencím plus. Hodně prostoru pro sebe a svoji vzájemnou interakci také dostaly obecně velmi populární dvojice Kjóko – Ajano a Himawari – Sakurako, za což jsem byl také vděčný.

podzim15