Svět Grimgar ožije v animované podobě

grimgar_1_600Produkční společnost TOHO Animation na svém YouTube účtu zveřejnila video oznamující nové anime. Následně byly spuštěny i oficiální stránky. Jedná se o adaptaci knižní série nazvané Hai to Gensó no Grimgar (v překladu „Grimgar z prachu a fantazie“), která v současné době čítá šest dílů. Půjde o televizní seriál, jenž by si měl odbýt premiéru příští rok v zimě. Na upoutávku se můžete podívat pod článkem.

Autorem předlohy je Džúmondži Ao, který napsal rovněž sérii Bara no Maria. O doprovodné kresby ke knihám se stará nováček Širai Eiri. Animovanou adaptaci režíruje Nakamura Rjósuke, který má na svědomí i seriály Mórjó no Hako a Aiura a film Nerawareta Gakuen. Nakamura se rovněž postará o scénář. Návrhy postav pro animátory nakreslí Hosoi Mieko, která s Nakamurou spolupracovala na všech jeho zmíněných dílech, ať už jako návrhářka postav, hlavní režisérka animace nebo obojí zároveň. Animační práce zařídí studio A-1 Pictures, které v současné době pracuje například na seriálech Gakusen Toši Asterisk a Subete ga F ni Naru: The Perfect Insider.

Série, jejíž první díl vyšel v roce 2013, vypráví o chlapci Haruhirovi. Toho obklopí hluboká temnota, a než se kluk pořádně vzpamatuje, začne si postupně uvědomovat, že neví kde je, jak se tam dostal, kolik je hodin a tak dále. Naštěstí v tom není tak docela sám, ale má kolem sebe další, kteří jsou na tom podobně jako on – kromě vlastních jmen si nepamatují vůbec nic. Jakmile se skupina nešťastníků vynoří z temnoty, čeká na ni svět jako vytažený z počítačové hry. Aby přežili, rozhodnou se ostatní společně s Haruhirem utvořit tým a dohromady se probíjet nemilosrdným krajem. Nikdo z nich však netuší, co na ně v těchto nových končinách čeká.