Žebříček anime, jež vás na jaře nejvíce zaujala

Už jen měsíc zbývá do začátku letní sezóny a nás momentálně čeká vyhlášení vámi zvolených anime, jež vás nejvíce zaujala v současné jarní sezóně. Anketa běžela něco málo přes měsíc a dostala 467 hlasů. Krátké rozestupy mezi prvními třemi místy ukazují, že ani jedno anime se nedá nazvat jasným vítězem. Nicméně již od začátku hlasování se na první příčku dostala třetí řada High School DxD a tuto svou pozici již neopustila. Navázala tak na předchozí série tohoto anime, které se v našich dřívejších anketách umístily na první a druhé pozici. Stříbrnou medaili si odneslo Owari no Seraph, které behěm posledních dnů hlasování předběhlo třetí Jahari Ore no Seišun Lovecome wa Mačigatte Iru. Zoku.

Vkus našich čtenářů a japonských otaku opět můžeme porovnat přes podobnou anketu pořádanou databází Charapedia, do níž zaslalo svůj názor na 10 000 hlasujících. Tamní první místo obsadilo naše třetí Jahari Ore no Seišun Lovecome wa Mačigatte Iru. Zoku, které tak potvrzuje svou popularitu z nedávného přehledu prodeje novel a mang. Druhé místo se shoduje a vítěz naší ankety, High School DxD, obsadilo až 24. příčku. Na bronzový stupínek pak dosáhlo pokračování věčně populární Gintamy.

Než se článek zaměří na krátké texty členů redakce pojednávající o tom, na co se koukali oni sami, pozastavíme se ještě nad změnou pravidel u hlasování. Jelikož u dvou posledních anket přibylo zaslaných hlasů, které směřovaly hlavně k boji o první pozice, rozhodli jsme se, že se lehce změní způsob kontroly opakovaného hlasování. Do ankety příště budou moct zaslat hlas pouze registrovaní uživatelé zde na stránkách a každý uživatel bude mít možnost hlasovat pouze jednou.

Mirator: Osobně si nemůžu vynachválit Hibike! Euphonium. Kromě trochu pomalejšího tempa nemám anime co vyknout. KyoAni předvádí u animace výbornou práci, příběh plyne příjemným tempem, postavy se v průběhu anime vyvíjí a skutečně jsem si oblíbil Reinu. Možná i proto, že ve třetím díle hrála na trumpetu Dvořákovou Novosvětskou symfonii, která se skutečně do té situace hodila. Dále bych zmínil anime Plastic Memories, od kterého jsem vzhledem k anotaci očekával skutečně hodně. První díl byl úžasný, několik dalších dílů mě vyloženě zklamalo, ale teď ke konci to zase začíná být zajímavé. Jsem ale zvědavý, jak to nakonec skončí.
Ximara: Nedostatek času evidentně pozitivně působí na počet sledovaných sérií. Nejvíce mě asi zaujalo Šokugeki no Sóma, které ač je výrazně ečči, si ke mně našlo cestu skrz humorné a snad i lehce dobrodružné zpracování. Jsem opravdu zvědavá, jak milý Sóma skončí. Celkem jsem bála toho, jaký je hype kolem DanMachi kvůli Hestii, ale ve výsledku mi toto anime přijde celkem slušné a neurazí. Seraph of the End mě celkem zaujal myšlenkou, ze začátku to bylo dost zdlouhavé, začíná se to však lepšit. Postupně se mění i přístup hlavního hrdiny k světu, tak jsem velice zvědavá na střet Miky a Júa. Samozřejmě jsem si nemohla odpustit ani druhou řadu tříminutovky Danna Ken, která mi minimálně ze začátku přišla lepší než řada první. V poslední řadě bych ráda zmínila i Plastic Memories, protože příběh a nápad je to jednoznačně zajímavý, ale občas se přes to nemůžu prokousat kvůli animaci – nemůžu si pomoct, ale přijde mi příšerně odfláknutá.
Matteas: Nakonec jsem koukal na méně sérií, než jsem chtěl, a tak zmíním skoro vše, co jsem sledoval, protože mě to bavilo natolik, že to zůstalo na mém seznamu. Velice příjemně mě překvapilo Šokugeki no Sóma. Ačkoli jsem neměl nijak velká očekávání, hned první epizoda mě velmi chytla a s příchodem dalších postav mě to začalo bavit ještě víc. Těžko říct, jestli se dá vaření zobrazit ještě nějak více „cool“, než to dělá právě Šokugeki no Sóma. Zapomenout nesmím ani na lehce lechtivou, genderově rovnoprávnou animaci postav po tom, co snědí nějaké úžasné jídlo. Fate/stay Night snad není ani moc nutné zmiňovat, protože je pokračování skvělé stejně jako první polovina. Skvěle mě překvapilo i Hibike! Euphonium, které jsem původně ani nechtěl sledovat, ale bude to možná mé nejoblíbenější KyoAni anime neurčené primárně pro dívky od vysílání druhé řady Keionu. Opět perfektně zachycuje dění okolo školních klubových aktivit a interakce postav, které jsou jeho členy. Dále je pro mě smutkem a záhadou, jak v místní anketě mohlo Kiniro Mosaic, v Japonsku jedno z nejpopulárnějších anime této sezóny, skončit bez zisku jediného hlasu. No, a co člověka dokáže zaručeně vždy pobavit je pětiminutovka Danna ga a ad-lib anime Tesagure Bukacumono Spin-Off Purupurun Šarumu to Asobó.

jaro2015

zdroj:   Charapedia