Nový film Hosody Mamora

bakemononokoScénárista a režisér Hosoda Mamoru již nějakou chvíli pracuje na svém dalším animovaném filmu, jehož oficiální webová prezentace nyní obsahuje dostatečné množství informací na to, abychom si o něm mohli udělat decentní obrázek. Název zní Bakemono no Ko (v překladu „Netvorův syn“). Japonská premiéra se chystá na letošního 11. července a kromě Japonska se film objeví na velkých plátnech i ve Francii. Nově zveřejněnou upoutávku můžete zhlédnout pod článkem. Snímek doprovodí i manga adaptace, jejíž první kapitola bude publikována v nejnovějším čísle měsíčníku Shounen Ace, které vyjde 25. dubna. O vizuální stránku se postará Asai Renji, kreslíř mangy Sentou Jousai Masurawo.

I tentokrát se Hosoda Mamoru postará jak o scénář, tak režii. Mezi jeho předchozí díla patří mimo jiné Digimon Adventure Gekijouban, Toki o Kakeru Shoujo a Ookami Kodomo no Ame to Yuki. O režii animace se postarají pánové Nishida Tatsuzou a Yamashita Takaaki. Pro oba dva to bude na daném postu premiéra. Nishida se doposud věnoval čistě animaci. Yamashita nabral mimo animace též zkušenosti jako návrhář postav pro filmy Digimon Adventure: Bokura no War Game a One Piece: Omatsuri Danshaku to Himitsu no Shima. Hudební doprovod složí Takagi Masakatsu, který zastal tutéž pozici i u filmu Ookami Kodomo no Ame to Yuki.

V hlavních rolích se představí Yakusho Kouji jako „netvor“ jménem Kumatetsu a Sometani Shouta jako chlapec Kyuuta. Kyuutu v dětství namluví Miyazaki Aoi. Všichni tři zmínění se spíše než dabingu věnují herectví. Produkce filmu probíhá pod křídly stále čerstvého studia Chizu, které mělo doposud na svědomí pouze Hosodův předchozí film Ookami Kodomo no Ame to Yuki.

Ve světě Bakemono no Ko existují dvě sféry – jednu obývají lidé a druhou příšery. Ty mezi sebou mají zapovězeno jakkoli komunikovat. Lidským světem se však potlouká osamělý klučina, zatímco svět druhý hostí osamělého netvora. Co čert nechtěl, jednoho dne se chlapec zatoulá do světa příšer a nedokáže nalézt cestu zpět. Ujme se ho zdatný Kumatetsu, učiní z něj svého učně a pojmenuje ho Kyuuta.

Zanechte komentář