Anime adaptace novely z prostředí dungeonu

tsr-main_visualSeijú Macuoka Jošicugu včera během pořadu vysíláném na Niconico prohlásil, že se čtvrtá nejpopulárnější light novela loňského roku, Dungeon ni Deai o Motomeru no wa Mačigatte Iru Daró ka, dočká svého anime. Sám Macuoka se ujme role hlavního hrdiny Bella Cranela a v dalších rolích uslyšíte Minase Inori, Óniši Saori a Učidu Maaju. Tyto informace byly ve stejný den potvrzeny i na nových oficiálních stránkách, kde se navíc objevila i jména nejdůležitějších tvůrců produkčního týmu.

Anime bude vznikat u studia J.C.Staff a do režisérského křesla usedne Jamakawa Jošiki, jenž v minulosti pracoval na Little Busters! či Hacukoi Limited. Text novely do scénáře bude převádět Širane Hideki, který si podobnou činnost vyzkoušel u Date a Live a Hidan no Aria. Vzhled postav pak dostal na starost Kimoto Šigeki, který zatím působil hlavně jako animátor v J.C.Staff.

Samotný příběh nás zavede do města Orario ležícího nad rozsáhlou sítí labyrintů. Protagonista Bell Cranel je teprve začátečníkem pohybujícím se v nejvyšších patrech dungeonu, když je napaden Minotaurem, na kterého zde za normálních okolností nenarazíte. Život mu zachrání zkušená dobrodružka Eyes Warenstein a Bell se do ní na první pohled zamiluje.

zdroj:   ANN