Žebříček deseti anime, která vás v létě nejvíce zaujala

Pár týdnů uplynulo jako voda a nás čeká pravidelné vyhlášení ankety o anime, které vás v současné sezóně nejvíce zaujalo. Mile nás tentokrát překvapilo, že jsme dokázali po dvou slabších anketách opět během měsíce nasbírat standardních 400 hlasů. Tato anketa je také význačná tím, že se jako první nese pod změněným názvem více reflektujícím její záměr, kterým je zachycení popularity anime před a během jeho vysílání. Tímto způsobem se snažíme odlišit od klasických hodnocení na databázích, jako je Akihabara či AniDB.

Samotný průběh hlasování ukazoval, že výhercem by se snad dala označit všechna díla umístěná od třetího místa nahoru, jelikož dohromady získala přes polovinu hlasů a rozdíly mezi nimi samotnými nebyly nijak propastné. Za nejkratší konec tahal krvák Akame ga Kill! studia White Fox. Na první místo se daleko více dotíral podobně krvavě laděný Tokyo Ghoul, avšak vítězem se nakonec stal náš původní favorit ankety. Druhá řada Sword Art Online, byť ne tak drtivě, dokázala navázat na umístění svého předchůdce z letní sezóny před dvěma lety.

Japonská stránka RekoChoku se také znovu ptala svých čtenářů na to, které anime se jim v běžící sezóně nejvíce líbí. Na prvním místě ankety, v níž hlasovalo 578 lidí, se umístila druhá řada Free!, jež se u nás těsně nedostala do první desítky. Druhé pak skončilo naše první místo, Sword Art Online II, a na třetí příčku dosáhlo Gekkan Šódžo Nozaki-kun, které se podobně jako Free v naší anketě nedostalo ani do top 10. Tokyo Ghoul pak v japonském žebříčku byl šestý a Akame ga Kill! obsadilo deváté místo.

leto14

zdroj:   SGCafe