Nendoroidí Kitakami a Ói

kckonPo jarním figurkovém eventu Mijazawa Model Exhibition 2014 bylo jasné, že zpracování do Nendoroidů se brzy dočkají další dvě kanmusu, letadlová loď Kaga a křížník Kitakami. Kagu je možné již nějaký ten pátek předobjednat a Kahotan na blogu minulý týden konečně ukázala i Kitakami. Málokdo ale čekal, že jen o dva dny později se k ní připojí její sesterská loď Ói.

Kitakami (zkráceně KTKM) a Ói sloužily ve Spojeném loďstvu jako lehké křižníky třídy Kuma, a to až do let 1941 (KTKM) a 1942 (Ói), kdy byly přestavěny na křížníky torpédové. V září roku 1942 byly přebudovány znovu, počet jejich torpédometů byl razantně snížen a obě lodě byly využívány především pro transport pěchoty, zásob a coby doprovod konvojů. Ói se v červenci roku 1944 potopila po zásahu americkou ponorkou, KTKM byla v srpnu téhož roku upravena na nosič lidských torpéd. Kitakami se jako jedna z mála japonských lodí dočkala konce války a v letech 1946-1947 byla postupně sešrotována.

Pátý i šestý KanColle Nendoroid vychází z ilustrací (KTKM, Ói) svých Kai verzí, tedy už po přestavbě na torpédové křížníky. Od svého CL vzhledu se liší jak barvou uniformy, tak výzbrojí. Pomocí vyměnitelných částí je však lze do jisté míry změnit zpátky na lehké křižníky. Jejich příslušenství nicméně není tak bohaté, jako tomu bylo u všech předchozích KanColle Nendoroidů. Vedle tradičních vyměnitelných obličejů a končetin jej z velké části tvoří pouze torpédomety a vystřelovaná torpéda.

Na AmiAmi lze nendoroidí Kitakami i Ói předobjednat za 3 640 jenů (722 Kč). Vydány budou na konci října.