Deset nejlepších letních anime

Anketa o nejlepší letní anime se nám tentokrát trochu protáhla, a proto také nasbírala více hlasů, než jsme normálně u našich žebříčků zvyklí. O vítězi bylo rozhodnuto víceméně od samotného začátku ankety, což se stává v anketách o nejlepší sezónní anime poměrně často. Významnější rošáda se udála pak pouze na druhém a třetím místě, byť na třetí místo se ke konci silně dotahovala i anime, jež skončila na čtvrtém a pátém místě. Než začnete opět psát komentáře o tom, že by tato anketa měla vycházet až po skončení sezóny, jako vždy si tu pro jistotu zopakujme, že anketa měla v úmyslu zachytit schopnost anime zaujmout diváka.

KyoAni se svým výběrem námětu opět nešláplo vedle, jelikož si pro triumf neohroženě dokráčelo Free!, jež jde v podstatě ve stopách moe vlny K-On! okořeněných o bišíky. Druhé místo dlouhou dobu okupující Monogatari svou stříbrnou pozici z předchozí ankety neobhájilo a nakonec padlo až za High School DxD New, které naopak nedokázalo obhájit post vítěze. Zmínit bychom měli i Danganronpu a Watamote, která zaostala za medailovými příčkami opravdu pouze o malý kousek.

Co se týče srovnání s obdobným japonským žebříčkem na serveru Biglobe, tak tamní první místo Rozen Maiden u nás propadlo a do první desítky se nedostalo. Podobně dopadlo i druhé Fate/Kaleid a až třetí Watamote se u nás umístilo na pátém místě. Naše první Free! skončilo v japonském žebříčku na místě čtvrtém, druhé DxD se nedostalo do top desítky a dopadlo až na patnácté místo a třetí Monogatari se umístilo na pátém místě za Free!.

zdroj:   Biglobe