Ohlášen Project DIVA F 2nd

Po nedávném oznámení oficiální anglické lokalizace Project DIVA F pro PlayStation 3 tu máme další nemalou novinku týkající se této herní série. Sega totiž na stránkách herního magazínu Weekly Famitsu ohlásila vývoj nového přírůstku, kterým bude Hatsune Miku -Project DIVA- F 2nd. Titul má vyjít na jaře 2014, a to opět pro PS Vita i PS3. Dle vyjádření Segy se bude jednat o evoluci, která si vezme to nejlepší z dosavadních Project DIVA her a zároveň posune sérii novým směrem.

Vedle obrázků s ukázkami ze hry a několika novými moduly přinesl Famitsu také oznámení první trojice songů, které se ve hře objeví. Zatím jedinou skutečnou novinkou je Akatsuki Arrival (Last Note.), tedy duet Miku a Luky. Zbývající dva songy Colourful×Melody (Team MOER) a Romeo and Cinderella (doriko) se již objevily v Project DIVA 2nd, což jen potvrzuje výše zmíněná slova o evoluci. V prosinci minulého roku ostatně Sega rozjela online hlasování o tom, které songy ze starších Project DIVA titulů by se měly dočkat remaku. Hlasování skončilo v půlce ledna, přičemž Romeo and Cinderella v něm zabral rovnou první místo a Colourful×Melody se umístil zhruba ve středu výsledkové tabulky.

EDIT: Jak Sega uvedla na Twitteru, první možnost zahrát si PS Vita verzi Hatsune Miku -Project DIVA- F 2nd budou mít návštěvníci vocaloidího eventu Magical Mirai 2013, který se bude konat 30. srpna v Jokohamě. Následující tweet navíc slibuje další novinu týkající se spolupráce Segy a Miku, jež bude oznámena tamtéž.