Přehled letních televizních anime sérií

Pro pravidelné návštěvníky našeho malého koutu internetu není žádné překvapení, že se tu po čtvrt roce opět objevil přehled toho, co budou vysílat japonské televizní stanice v příštích pár měsících. Přesto raději zopakujeme, že jako vždy v přehledu nenajdete žádné filmy, OVA a další speciály. Jedná se tak čistě o výčet televizních sérií zaměřených na dospívající a dospělé publikum. I přes pár zvolání v minulém článku jsme se nadále rozhodli neumisťovat série zaměřené na dětské publikum, jelikož beztak často bývají pro diváky mimo Japonsko nedostupné. Také jsme tentokrát do přehledu nedávali anime se stopáží kratší deseti minut.

Samotná tabulka od minulého článku nedoznala žádných změn. Odkazy vždy vedou do anime databází a na upoutávky, případně i na články zde na Konatě, pokud jsme stačili o daném díle nějakou tu novinku vydat. Celkově je tedy ve výčtu 33 sérií, což je na letní období úctyhodné číslo a jistě je tak z čeho vybírat. Kromě mnoha nových kousků se také vrací některá slavnější anime minulého desetiletí. Následovat bude již tradičních pár vět od většiny členů redakce a jejich tipy, co si nenechat ujít.

SiMiK: Těžko bude z tohoto výběru táhnout otaku něco víc než pokračování Araragiho trablů s jeho podivným harémem. Stejně se ale asi více těším na Rozen Maiden a KamiNomi. Z nových kousků je jasnou volbou Watamote.
Aurielle: Z opravdu úctyhodného počtu letních anime jsem si tentokrát vybral především známá pokračování nebo druhé série v čele s Monogatari, Kami Nomi a Milky Holmes. Z novinek mě oslovil spinoff o magické Illye, Kami-sama no Inai Nichiyoubi a, stejně jako SiMiKa, i Watamote.
Matteas: Z pokračování si jako správný fanoušek basketbalu nenechám uniknout Ro-Kyu-Bu SS. Těším se také na další příběhy Fuu z Tamayury, ale ze všeho nejvíc pak na nekonečné dialogy z Monogatari série a nový arc KamiNomi. Z novinek mám pak největší očekávání od Kaminai (Kami-sama no Inai Nichiyoubi), Love Lab a samozřejmě Watamote.
Ximara: Musím se přiznat, že mě zaujalo Danganronpa Kibou no Gakuen to Zetsubou no Koukousei hned v prvním článku, který na Konatě vyšel, a od té doby jsem zvědavá na první díl. Dále mi do oka padlo Kami-sama no Inai Nichiyoubi. A čistě z recese se nejspíš podívám i na Blood Lad.
You Say: Z letní série již sleduji Kingdom, které se s obměnou hlavního režiséra vrátilo k tradiční animaci a CGI nyní využívá podstatně méně. Dále se podívám na Gin no Saji, když už je v noitaminA bloku, a Watamote. Nový Genshiken mě nejspíš také nemine, i když bohužel předloha není žádná sláva a již původní Genshiken šel po první sérii (čtyřech svazcích) kvalitativně strmě dolů.
Miroku4chan: Pokud mne nezabije další vlna veder tady, ani v Japonsku, nenechám si ujít druhou sérii Ro-Kyu-Bu!, dále WataMote, Choujigen Game Neptune The Animation a v neposlední řadě ani další KamiNomi. Bude-li chuť, tak ke zmíněnému přiberu ještě pokračování Tamayury. Naopak si tentokrát nechám milerád uniknout nejnovější výtvor studia KyoAni.
Mirator: Z letních anime mě nejvíce zaujalo anime Kami-sama no Inai Nichiyoubi, protože se mi na něm líbí netradiční zápletka. Dále určitě mrknu na Inu to Hasami wa Tsukaiyou, protože to vypadá na pěkně divné anime a na Servant x Service, protože Working!! se mi velmi líbilo.

Jestli v přehledu spatříte chybu, či seznáte, že jsme zapomněli na nějaké anime, jež by do tohoto přehledu mělo patřit, nebojte se nám váš názor sdělit do komentářů pod článkem.

king2 Kingdom (2013)

Studio Pierrot
Pokračování první série z loňského roku, která zadaptovala prvních šestnáct svazků stále neukončené předlohy. Ta sleduje cestu Čao-sianga, budoucího sjednotitele Číny, a jeho generály, především Sina. O starosti nebudou mít nouzi, neboť v Období jara a podzimu se čínská království neustále vrhají do vzájemných válek a dodržování křehkých mírových úmluv jim nic moc neříká. Poněkud netradičně si svou premiéru již odbyla, ale přesto jsme ji pro úplnost doplnili do přehledu.
brot Brothers Conflict

Brain’s Base
Již letmý pohled na obrázek vlevo prozradí, že se jedná o sérii zaměřenou na dámské publikum adaptující otoge pro PSP. Hlavní hrdinka Hitana Ema, poté co se její otec znovu ožení, dostane rovnou 13 nových nevlastních bratrů. A aby měla ulehčenou práci, bydlí ona i její bratři v komplexu Sunrise Residence bez svých rodičů.
inuto Inu to Hasami wa Tsukaiyou

Gonzo
Není neobvyklé, že anime začíná smrtí hlavního hrdiny. V tomto díle se hlavní hrdina Harumi Kazuhito, který ze všeho nejvíc miluje čtení, pokusí ochránit svým vlastním tělem svou oblíbenou autorku Natsuno Kirihime a přijde při tom o život. Je však reinkarnován do psa, který patří právě poněkud sadistické Kirihime.
tamayura Tamayura: More Aggressive

TYO Animations
Jedno z mála originálních anime, jež neadaptují žádnou předlohu, ve své první řadě sledovalo, kterak hlavní hrdinka Sawatari Fuu v sobě objeví lásku k fotografování. K tomu svému novému koníčku využije foťák po svém zesnulém otci. Hlavní změnou ve druhé řadě bude, že ke čtveřici hlavních hrdinek první řady přibyde nová postava Mitani Kanae.
gifuu Gifuu Doudou!! Kanetsugu to Keiji

Studio Deen
Při pohledu na promo obrázek musí každému dojít, že se do tvorby předlohy této série zapojil i Hora Tetsuo, autor Hokuto no Ken. Samotné anime bude sledovat osudy Naoeho Kanetsugua a Maedy Keijiho, kdy oba spojí své síly, jakož se tomu ostatně událo i podle historické předlohy. Oba se pak budou bít za svou věc v období válčících států (okolo roku 1500).
free Free!

Kyoto Animation
KyoAni nepřichází s další moe sérií, jak by všichni mohli čekat, ale zvolilo pro tentokrát cestu bishounenů, které rovnou obléknou do plavek, jelikož kolem plavání se celá série bude točit. Hlavní hrdina Nanase Haruka je jednoho dne vyzván kamarádem ze základky k plaveckému utkání, v němž je ale drtivě poražen. To ho neodradí, ba naopak povzbudí, a dohromady s dalšími kamarády ze základní školy a jedním nováčkem založí středoškolský plavecký klub.
dangan Danganronpa Kibou no Gakuen to Zetsubou no Koukousei

Lerche
Příběh původní vizuální novely je zasazen do zvláštní elitní školy jménem Kibougamine Academy, ze které se žáci dostanou na svobodu pouze v případě, že se jim povede spáchat dokonalý zločin. Ten je definován tak, že daná osoba musí zabít jednoho ze svých spolužáků a zároveň na něj samozřejmě nesmí padnou vina za tento čin. V případě odhalení ostatními bude k smrti odsouzen pachatel a celá „zkouška“ začne nanovo. Celému tomuto šílenství a kolotoči vražd pak přihlíží sadistická hračka v podobě medvídka jménem Monokuma. Ten plní na škole funkci ředitele a ovládá veškeré dění za branami školy.
senkiz Senki Zesshou Symphogear G

Satelight
Pokračování série ze začátku loňského roku, která sledovala, jak dvě dívky bojují proti mimozemské rase, jež byla nazvána „Hluk“. Je celkem logické, že jejich hlavní zbraní proti hluku byl zpěv. Toto pokračování bude sledovat osudy třech nových dívek, které jistě budou také bojovat proti Hluku zpěvem.
kitakubu Kitakubu Katsudou Kiroku

Nomad
Na japonských středních školách je běžné, že většina studentů navštěvuje kroužky. Ti, co žádný nenavštěvují, pak svou činnost označují jako Kitakubu (kroužek těch, co jdou domů). Toto anime však bude sledovat skutečný Kitakubu, jehož pětice členek dělá všechno možné. Předlohou této série je stejnojmenná manga autora Kurohy.
lovel Love Lab

Doga Kobo
Adaptace čtyřpanelovky mangaky Miyahary Ruri sleduje hlavní hrdinku Maki, která je prezidentkou studentské rady a je obdivována za svoje klidné a zdvořilé chování. Kromě ní je na škole velmi populární i její kamarádka Rika, která nad ničím moc nepřemýšlí a v lecčem se chová spíše jako kluk. Ta jednoho dne náhodou načapá Maki, jak trénuje líbání s polštářem, a zjistí, že Maki není taková, jak si všichni myslí. Riko je donucena toto setkání udržovat v tajnosti a navíc musí s Maki trénovat všechny možné věci týkající se vztahů; například držení se za ruce.
rou Rou Kyuu Bu! SS

Project No.9, Studio Blanc.
Nejserióznější basketbalová série je zpět a znovu bude adaptovat sérii novel autora Aoyamy Sagua. První řada sledovala středoškoláka Hasegawu Subarua, který má rád basket, ale jeho školní kroužek byl zrušen, protože na kapitána týmu padlo podezření, že je lolicon. Jeho teta ho následně donutí, aby šel dělat trenéra basketbalového týmu na jednu základní školu.
rozen Rozen Maiden (2013)

Studio Deen
Mluvící panenky jsou zpět a to po pauze, která trvala sedm let, čekal asi málokdo. Přesný děj zatím nikde nebyl explicitně specifikován, a proto zde uvedu anotaci druhé části příběhu mangy, která se odehrává zhruba dekádu po konci části první. Hlavní hrdina Jun je již studentem na univerzitě a také pracuje brigádně v knihkupectví. Jeho život ho však příliš nebaví, a tak když jednoho dne objeví návod na stavbu panenky markantně připomínající hlavní hrdinku Shinku, neváhá a začne s její stavbou. Časem však zjistí, že návod nebyl nikdy dokončen, a poté se kolem něj začnou dít divné věci.
serser Servant x Service

A-1 Pictures
Pokud jste měli rádi Working!!, zde byste se měli setkat s podobným typem humoru, jelikož předlohu této série také vytvořila Takatsu Karino. Humorné scénky jsou zasazeny do prostředí státního úřadu, který se zabývá zdravotnictvím a sociální péčí, kde si dva nováčky, Yutaku Hasebeho a Sayu Miyoshi, vezme pod svá křídla zkušená úřednice Lucy Yamagami.
stella Stella Jogakuin Koutouka C3-bu

Gainax
První letošní anime od známého studia Gainax bude sledovat Yamato Yuru, která zrovna nastoupila na dívčí střední školu a posléze je zlákána do kroužku jménem C3. Jak promo obrázek ukazuje, jeho hlavní náplní jsou aktivity, kdy dívky za pomoci airsoftových pistolí simulují situace, v nichž jde o život.
fateillya Fate/Kaleid Liner Prisma Illya

Silver Link
Příběh se odehrává v alternativním světě Fate/stay night série, kdy hlavní hrdinka Illya se Shirouem žijí normální studentský život jako bratr se sestrou, válka o Svatý grál neexistuje a Illya nemá o magii ani potuchy. To však jen do té doby, než se jí jednoho dne do cesty připlete magický Kaleidostick, který zdrhnul své paní Rin Toosace, a udělá z ní magickou dívku.
genei Genei o Kakeru Taiyou

AIC
Jelikož je toto anime další originální prací, u které se propagace příběhové stránky nějak opomněla, nedá se o zápletce příliš mnoho psát. Dívky v tomto anime by se měly za pomoci magických tarotových karet snažit řešit nejrůznější záhady. Upoutávka naznačuje, že se bude jednat asi o mahou shoujo bojovku.
kiniro Kiniro Mosaic

Studio Gokumi
V pořadí třetí adaptace čtyřpanelovky, jejíž příběh by se dal označit jako klasika tohoto žánru. Vystupuje v něm pětice hlavních hrdinek, jmenovitě Shinobu, Alice, Karen, Youko a Aya, které spolu chodí na stejnou školu. Hlavní zápletkou jest skutečnost, že Alice a Karen jsou cizinky, jež se seznamují s japonskou kulturou. Během této činnosti se samozřejmě stane mnoho vtipných situací.
fanta Fantasista Doll

Hoods Entertainment
Toto anime s sebou nese zvučné jméno tvůrce Code Geass, Taniguchiho Goroua, který projektu vymyslel zápletku a na tvorbě se dále účastnil jako producent. Hlavní náplní příběhu by měly být souboje panenek, jež se budou nabíjet speciálními kartami. Jestli se bude jednat jen o moe anime, či se dočkáme i nějakého hlubšího děje, je zatím ve hvězdách.
genshiken Genshiken Nidaime

Production I.G
Genshiken Nidaime se jistě bude muset poprat s velkým očekáváním, které na něj budou klást fanoušci předchozích sérií. Dobrou zprávou je fakt, že v produkčním týmu se opět objevila scénáristka Yokote Michiko. Co se děje týče, ten bude i nadále sledovat jeden vysokoškolský kroužek, jež se zabývá moderním uměním.
hakken Hakkenden 2

Studio Deen
Je tomu pár měsíců, co skončila první řada, a toto shoujo anime je zpět. I nadále anime adaptuje mangu, která svou inspiraci hledala v románu, jenž sledoval osm samurajů, kterak se snaží žít v Japonsku v Období válčících států.
dxd High School DxD New

TNK
Milovníci poprsí všeho druhu si přijdou jistě na své, jelikož hlavní hrdina série Hyoudou Issei si pomalu ale jistě zvětšuje svůj harém. Příběh bude sledovat zápletku okolo svatých mečů a vyslankyň církve, Shidou Iriny a Xenovie. Fanoušci první série také mohou být rádi, že se většina tvůrců první řady opět vrátila na své posty.
kami Kami-sama no Inai Nichiyoubi

Madhouse
Anime, které na rozdíl od přecházejícího dá důraz pravděpodobně spíše na příběhovou stránku věci. Zasazeno je do světa, jenž byl před 15 lety zatracen bohy. Důsledkem toho nemůže být zplozen nový život, ale také mrtví nemůžou ani zemřít. Takzvaní hrobníci jsou jediní, kteří dokážou mrtvým přinést klid, a hlavní postava, malá dívka Ai, je jednou z nich. Ve své vesnici kope hroby pro všech 47 obyvatel, jež tam žijí, ale klid a mír jednoho dne naruší příchod chlapce, jenž si říká Hamptie Hambart, Lidožroutská hračka.
araragi Monogatari Series: Second Season

Shaft
Série Monogatari novel snad nemusí ani být představována, jelikož i v našich luzích a hájích se stala oblíbeným dílem. Proto pouze shrnu, že anime série Bakemonogatari, Nisemonogatari a Černá Nekomonogatari (jež byly vytvořeny z pěti novel) jsou animačním studiem Shaft označovány dohromady za první řadu. Čeká nás tedy pravděpodobně 26dílná půlroční pouť, která by měla zmapovat dalších šest novel, pokud se tedy Shaft bude držet svých dříve oznámených plánů.
uchou Uchouten Kazoku

P.A. Works
Ani P.A. Works nemůže v letní sezóně chybět. Pro tentokrát si vzalo na starost adaptaci novely autora Tomihika Morimiho, jehož tvorba již inspirovala i studio Madhouse k vytvoření velice dobře hodnoceného díla Yojouhan Shinwa Taikei. Děj tohoto kousku je zasazen do Kjóta, kde vedle sebe žijí tři inteligentní formy života: lidé, tanuki a tengu. Série pak bude sledovat blíže jednu tanuki rodinu, jejíž otec byl spořádán lidmi ze zvláštního spolku.
makai Makai Ouji: Devils and Realist

Doga Kobo
Po Love Lab další věc od studia Doga Kobo, žánrově se tato díla však vůbec nepodobají. Tato adaptace díla autorek Takadono Madoky a Yukihiro Utaky je zaměřena na dámské publikum. Tomu odpovídá i příběh, kdy v popředí máme chlapce Williama, který je z vážené šlechtické rodiny a vyniká vysokou inteligencí. Jednoho dne ale zbankrotuje podnikání jeho strýce a on je nucen sám si obstarat peníze na své další studium. Jde tedy se svým sluhou do sklepa rodinné vily najít něco na prodej. Zde ale místo nalezení cenností vyvolají démona. Ten se představí jako Dantalion a prozradí Williamovi, že má možnost určit, kdo bude budoucím vládcem světa démonů.
bloodl Blood Lad

Brain’s Base
Upíři jsou v módě, a tudíž ani v této sezóně nechybí ukázka, jak různě se dokáže japonská otaku tvorba poprat s touto mytickou bytostí. Hlavní hrdina Staz je vládcem části světa démonů a samo sebou je upírem. Má však jednu zvláštnost, a tou je záliba v japonské kultuře. Když jednoho dne zabloudí do světa démonů Japonka, řekne si, že by této situace měl využít. Bohužel je však v nehostinném prostředí zabita a Staz se zaváže, že najde způsob, jak ji přivést zpět k životu.
kaminomi3 Kami Nomi zo Shiru Sekai 3

Manglobe
Keima je zpět a s ním i jeho zvláštní pohled na život. Toto pokračování by mělo nakousnout, nebo snad i adaptovat sekci příběhu, kdy se Keima začne postupně dostávat ze zaběhnutého systému lovení dívčích srdcí, které nás provázelo už od první řady. Tyto dívky dříve nelovil jen proto, že by se mu chtělo, ale je zavázán smlouvou s ďáblicí Elysia de Lute Ima, že z dotyčných dívek dostane zlé duchy. Ty se dají nejlépe vymýtit tak, že je ze srdce vystrnadí láska.
watamote Watashi ga Motenai no wa Dou Kangaete mo Omaera ga Warui!

Silver Link
Za dlouhým názvem, jehož český ekvivalent je tak trochu krkolomný, se ukrývá adaptace mangy o patnáctileté dívce Tomoko, která je značně zakřiknutá a jejíž největší zálibou jsou otoge a anime. Nástupem na vyšší střední školu chce změnit celý svůj život k lepšímu a stát se oblíbenou dívkou, ale brzy zjišťuje, že kvůli své nesmělosti a stydlivosti nejen že není oblíbená, ale také si jí nikdo ze třídy vlastně ani nevšímá. A aby toho nebylo málo, tak její jediná kamarádka z nižší střední se navíc na své nové škole změnila v Tomočin pravý opak, střed pozornosti třídy. Tomoko se však nevzdává, a tak proplouvá svým středoškolským životem od jednoho trapasu ke druhému.
chouji Choujigen Game Neptune The Animation

David Production
Anime založené na PS3 hře od společnosti Idea Factory se bude odehrávat ve světě zvaném Gameindustri, jehož státní útvary vedou tzv. bohyně. Po dlouhou dobu zuřila mezi všemi čtyřmi státy válka o to, kdo bude mít monopol v komoditě, jež dodává bohyním sílu. Jelikož tato válka vyčerpala státy, bylo nakonec rozhodnuto, že je lepším nápadem jít cestou mírové spolupráce. Kvůli závažnosti předchozích konfliktů však nebude navázání nových vztahů vždy úplně lehké.
ginn Gin no Saji

A-1 Pictures
Autorka Fullmetal Alchemist je zpět v anime průmyslu a tentokrát dala svolení studiu A-1 Pictures ke zanimování jejího díla, jež pojednává o jednom chlapci. Ten se jmenuje Hachiken Yuugo, a jelikož má plné zuby městského života, rozhodne se prchnout od své rodiny a zamíří na venkov. Proto se přihlásí na zemědělku, která poskytuje studentům internát. Časem Yuugo poznává, že život na farmě není zdaleka tak lehký, jak si představoval.
miloli Futari wa Milky Holmes

J.C.Staff
Třetí řadu anime nám opět přináší J.C.Staff, a ta jistě bude znovu sledovat, jak si detektivové poradí s nejrůznějšími situacemi. Děj se totiž odehrává v éře velkých detektivů a zlodějů. Vybraní jedinci se rodí s nadpřirozenými silami zvanými Toys, které mohou používat pro dobré i špatné skutky. Příběh prvních dvou řad sledoval čtyři dívky s těmito schopnostmi, které navštěvují Holmes akademii detektivů a chtějí se stát skvělými detektivy. Cesta je ovšem trnitá a čeká na ní spousta překážek.
gatcha Gatchaman Crowds

Tatsunoko Production
Slovo Gatchaman by leckomu mohlo připadat povědomé. Jedná se totiž o sérii ze 70. let, na které pracovalo právě Tatsunoko Production, jež nyní přináší i tuto novou sérii. Příběh je zasazen dva roky do budoucna, kdy je vyhledána skupinka lidí, která má potenciální schopnosti stát se ochránci lidstva proti nejrůznějším mimozemským aktivitám.
kimino Kimi no Iru Machi

Gonzo
Manga Kimi no Iru Machi má na svém kontě již 23 vydaných svazků, a tak bylo jen otázkou času, kdy se objeví nějaká televizní anime adaptace, jelikož se loni dočkala i adaptace do dvoudílného OVA. Anime bude sledovat, jak se do domu hlavního hrdiny Kirishimy Haruta nastěhuje dívka Eba Yuzuki. Ten ji však moc v lásce nemá a hlavně nechce, aby se o této skutečnosti dozvěděla dívka, do které je zamilovaný.
zdroje:   AniDB,  MAL