Anime Fairy Tail skončí s nástupem dubna

Včera bylo časopisem TV Magazine společnosti Kodansha oznámeno, že vysílání anime Fairy Tail adaptující stejnojmennou mangu mangaky Hira Mashimy skončí 30. března, tedy za necelý měsíc. Dubnové číslo časopisu Jump Square odhalilo, že jeho vysílací čas převezme anime Tanken Driland.

Mohlo by to tedy vypadat jako konec celého anime Fairy Tail. Hiro Mashima nicméně na svém Twitteru zveřejnil zprávu, kde fanouškům vzkazuje, že sice ještě nenastal čas, ale jakmile přijde vhodná chvíle, odhalí nějaké „dobré zprávy“. Není tedy jasné, co se bude s anime dít dál, nicméně určitá naděje prozatím zůstává.

Připomeňme, že příběh začal mladou sférickou čarodějkou jménem Lucy, která se pokoušela dostat do tohoto cechu svých snů, do Fairy Tailu. Během odvážné záchranné akce potkala Natsua „Salamandra” Dragneela, nepředvídatelného člena Fairy Tailu a uživatele ztracené magie lovců draků. Lucy je do jejího vysněného cechu přizvána a společně s Natsuem, Erzou a Grayem tvoří tým, který plní nejrůznější úkoly a podniká cesty za dobrodružstvím.

Anime se začalo vysílat v říjnu 2009, momentálně má přes 170 epizod a běží již čtvrtým rokem. Popularitou se může měřit s velikány mezi shouneny jako jsou Naruto nebo One Piece.

zdroj:   ANN