Monster Hunter Sena

Manufaktura Griffon Enterprises je známa především díky nevysychající produkci Touhou figurek, avšak k PVC životu často přivádí i postavy mimo Gensokyo. Mezi ně se nově zařadily také Mikazuki Yozora a Kashiwazaki Sena z Haganai. Ty se však v podání Griffonu od svých konkurentek z dílen jiných výrobců značně liší.

Pravděpodobně si vzpomenete na druhou epizodu zmíněného anime, v níž obě dívky hrály společně s Kodakou kooperační mód populární PSP hry Monster Hunter 3. A právě z jejich herních avatarů přesně vychází vzhled obou těchto figurek. Lučištnice Yozora se svého vydání dočkala nedávno, a tak se podíváme na nově představenou šermířku Senu.

Jako první padne do oka její velký meč. V porovnání s postavou může působit poněkud nepřirozeně, nicméně vězte, že takto obří zbraně jsou v sérii Monster Hunter na denním pořádku. Stejně jako u Touhou figurek si i v tomto případě Griffon vyhrál s příjemnými detaily a pestrými barvičkami. Na figurce prakticky nelze nalézt místo, které by něčím nezaujalo. Navíc její lesklé části (meč, zbroj, křídla) příjemně ladí se zbytkem z matného plastu.

Stejně jako u jiných figurek od Griffon Enterprises, tak ani na Senu v Monster Hunter verzi nebudou muset zájemci čekat příliš dlouho. Figurka půjde na pulty obchodů už koncem února. Na AmiAmi je k předobjednání za sympatických 6 520 jenů (přibližně 1 500 Kč).