Smartphone v Evangelion stylu

Před nějakou dobou se objevila informace o tom, že japonský mobilní operátor NTT docomo připravuje smartphone kompletně laděný ve stylu anime filmu Evangelion 3.0: You Can (Not) Redo. Animovaná verze tohoto zařízení se v novém EVA filmu dokonce má objevit coby služební telefon vyvinutý přímo organizací NERV. Prototyp reálné předlohy se od té doby již objevil na veletrhu Anime Contents Expo a minulý týden byly odtajněny podrobnější specifikace tohoto zařízení.

Oficiální označení smartphonu je SH-06D NERV a běží na operačním systému Android (verze neuvedena) s grafickou nástavbou MAGI upravenou jako terminál stejnojmenného superpočítače známého z anime. Tato nástavba má obsahovat přes 100 originálních ikon a widgetů a bude v ní možné přepínat mezi 2D a 3D stylem. Kromě toho bude mít uživatel k dipozici několik zajímavých Evangelion aplikací plně využívajících HD displej zařízení včetně jeho funkce přepnutí do režimu stereoskopického 3D. Bude tak kupříkladu možné sledovat krátký (dvouminutový) 3D EVA film vytvořený studiem Khara exkluzivně pro SH-06D NERV. O plynulý běh všeho zmíněného by se měl postarat dvoujádrový procesor o taktu 1,2 GHz. Fotky zajistí 8Mpx fotoaparát. Nezapomnělo se samozřejmě ani na infračervený port, který je v Japonsku stále hojně používaný (na rozdíl od Bluetooth).

Jak sami můžete vidět v galerii a promo videu, tak „NERV ONLY“ zpracování se netýká pouze OS. I design těla telefonu byl navržen tak, aby nebylo pochyb, pro koho je určen. Potěší i alternativní výměnný kryt zadní strany zařízení.

SH-06D NERV se na pulty prodejen NTT docomo dostane v červenci. Jeho cena zatím nebyla oznámena. Případní zájemci mimo Japonsko si však mohou nechat zajít chutě, neboť odblokovat mobil japonské výroby pro použití se zahraniční SIM bývá úkon v lepším případě obtížný a proveditelný jen za cenu nemalých ústupků, jakým je třeba nefunkční datové připojení.


zdroje:   ANN,  ANN,  NTT docomo