White Rock Shooter

O tom, jaké nové figurky byly představeny na japonském Wonder Festivalu, psal tady Doc. Odine. Mne ale zaujala především jedna figurka, a tou je White Rock Shooter coby zajímavá, bílo-červená alternace černo-modré postavy Black Rock Shooter ze stejnojmenného anime. Podrobnější zkoumání figurky ovšem odhaluje, že se nejedná o pouhé prohození barev plus pár úprav na vzhledu, nýbrž o zcela odlišnou postavu. Nabízí se tedy teorie o dalším OVA tohoto anime. Ostatně celý BRS Project je tajemností, zdržováním a „vnucováním“ sběratelských produktů ještě před uvedením daného animovaného dílka přímo proslulý.

Figurka se skládá ze základní postavy a odjímatelné mecha výzbroje, je výtvorem manufaktury Good Smile Company a k dostání bude (pravděpodobně výhradně) jako bonus k PSP hře Black Rock Shooter, o jejímž vývoji vás informoval SiMiK. Musím uznat, že se jedná o šikovný marketingový tah. Kdybych uměl japonsky a byl vlastníkem konzole PlayStation Portable, tak tato figurka by pro mne představovala dostatečně pádný důvod k zakoupení zmíněné hry. Stejně tak je docela dobře možné, že některé zapálené otaku přiměje i ke koupi samotného PSP.

A ještě malá poznámka na závěr. Jak si můžete všimnout na vodotisku použitých snímků, jsou převzaty z webu dannychoo.com. Dannyho fotky a práci vůbec považuji za vysoce kvalitní, takže návštěvu jeho webu doporučuji i vám.