Tři nové anime podle novel

V posledních pár dnech se na nás vysypalo hned několik ohlášení nových anime podle knih. Na čemž samozřejmě není vůbec nic špatného, protože celkem pravidelně tyto anime bývají velmi vysoké kvality. Informací se zatím objevilo samozřejmě celkem málo, ale pokusím se je alespoň nějak shrnout.

Prvním oznámeným kouskem je novela Ro-Kyu-Bu! od autora jménem Sagu Aoyama. Aoyama je mladý autor, nováček, který prorazil v roce 2008, kdy právě s knihou Ro-Kyu-Bu! získal třetí místo v 15. ročníku literární soutěže magazínu Dengeki. Od února roku 2009 potom Ro-Kyu-Bu! začalo vycházet a dnes už je venku celkem 6 dílů. Děj se točí kolem středoškoláka Subaru Hasegawy, který se rozhodne vstoupit do basketbalového kroužku. Hned druhý den je ale činost klubu pozastavena, protože na kapitána kroužku padlo podezření, že je lolicon. Subaru, který se tak po škole poflakuje a nemá do čeho píchnout, je tetou donucen jít dočasně dělat trenéra basketbalu na blízkou základku. A všechny členky basketbalového kroužku jsou samozřejmě loli.

Druhým dílkem, které se dočká anime zpracování, je mystery novela Kami-sama no memocho od autora Hikaru Sugii. Sugii je narozdíl od Aoyamy už zkušený autor, známý třeba sériemi Tsurugi no joou to rakuin no ko nebo svojí prvotinou Hime no miko, se kterou vyhrál podobně jako Aoyama třetí místo v literární soutěži magazínu Dengeki, pro změnu v jejím 12. ročníku. Hlavními postavami této „NEET detektivky“ jsou středoškolák Narumi Fujishima a dívka jménem Alice. Děj se odehrává ve velkoměstě a knihy jsou známé tím, že se nevyhýbají žádné temné stránce, kterou jen město může mít. Měli bychom se tak dočkat drog i kriminality v míře, která je pro běžnou light novelu nezvyklá. Autor sám několik let života jako NEET strávil, takže se nejspíše můžeme těšit na řádnou dávku realističnosti i z této oblasti.

Poslední ohlášený titul se jmenuje Kyoukaisenjou no horizon. Autorem je Minoru Kawakami, opět již zkušený autor. Sérii Kyoukaisenjou no horizon píše od roku 2008 a v současné době má už sedm knih. Jestli se vám zdá, že je to docela rychlé tempo, tak vězte, že to ještě nic není. Kawakami je zřejmě řádný grafoman a jeho knihy se často na internetu ze srandy přirovnávají ke slovníkům. Posuďte sami – například první díl této série má 543 stran, druhý už 771. Ještě trochu a už na jeho knihy bude potřeba zbrojní pas. Děj by se měl odehrávat v budoucnosti, kdy je Japonsko rozděleno na teritoria, ovládané světovými mocnostmi. V oblacích se vznáší město Musashi, tvořené osmi loděmi. Příběh by se potom měl točit kolem studentů v tomto létajícím městě. Kyoukaisenjou no horizon je také zatím jediné anime z této ohlášené trojice, u kterého víme i studio, které na něm bude pracovat. Jedná se o studio Sunrise, tvůrce například známých Gundamů.

U žádné z těchto sérií zatím nebylo ohlášeno datum ani jiné podrobné informace, takže v jarní sezóně je ještě zcela určitě čekat nemůžeme. Jestli se dočkáme v létě, to se ještě uvidí, ale osobně bych se přikláněl až k nějakému pozdějšímu termínu.

Ro-Kyu-Bu! Kami-sama no memocho Kyoukaisenjou no horizon