V horkých pramenech společně a nazí?

I když ani ve stře­do­ev­rop­ských ze­mích nejsou hor­ké pra­me­ny ni­jak vý­ji­meč­né, cel­kem ur­či­tě se v je­jich po­čtu a po­pu­la­ri­tě ne­mů­že­me srov­ná­vat s Ja­pon­skem (údaj­ně se na ja­pon­ských os­t­ro­vech na­chá­zí přes 30 ti­síc hor­kých pra­me­nů a oko­lo 3 ti­síc lá­zeňských re­sor­tů, v ja­pon­šti­ně on­sen).

Dří­ve by­ly nej­roz­ší­ře­něj­ším ty­pem láz­ní kon­jo­ku, te­dy láz­ně smí­še­né, v nichž, jak ná­zev na­po­ví­dá, se kou­pa­li muži i že­ny spo­leč­ně. Dnes už kon­jo­ku na­jde­me jen oje­di­ně­le, a to hlav­ně v od­leh­lých ven­kov­ských ob­las­tech. Kro­mě to­ho se ale jsou ve vět­ši­ně střed­ních a vět­ších on­se­nů k dis­po­zi­ci sou­kro­mé pra­me­ny zva­né ka­ši­ki­ri (v pře­kla­du do­slo­va „re­zer­va­ce“). To jsou ma­lé ba­zén­ky, kte­ré si mů­že­te za­re­zer­vo­vat pro se­be, ma­lou sku­pi­nu osob ne­bo sa­mo­zřej­mě ta­ké pro kou­pel s va­ším part­ne­rem.

A vzhle­dem k po­pu­la­ri­tě láz­ní me­zi Ja­pon­ci vy­vstá­va­jí jis­té otáz­ky. Jed­nou ta­ko­vou je: „Od ja­ké­ho oka­mži­ku vzta­hu je v po­řád­ku kou­pat se spo­leč­ně na­zí?“ (Jen pro úpl­nost do­dejme, že se zde jed­ná pou­ze o spo­leč­nou kou­pel, a ni­ko­liv o sex ve spo­leč­né kou­pe­li, pro­to­že ja­ký­ko­liv těs­něj­ší fy­zic­ký kon­takt je i v ka­ši­ki­ri přís­ně za­ká­zán.) Tím­to pro­blé­mem se za­bý­val i ne­dáv­ný prů­zkum ces­tov­ní agen­tu­ry Air Trip.

Jak je pa­tr­né z ta­bul­ky, pa­nu­jí na tu­to otáz­ku znač­ně od­liš­né ná­zo­ry me­zi po­hla­ví­mi zvláš­tě v za­čát­cích „ran­dě­ní“. Za­tím­co ví­ce než čtvr­ti­na ja­pon­ských mužů (25,5 %) by ne­mě­la pro­blém se do láz­ně „na Ada­ma“ po­no­řit i se že­nou, se kte­rou pro­za­tím ne­cho­dí, že­ny jsou v tom­to smě­ru vý­raz­ně zdr­žen­li­věj­ší (6,5 %). Bě­hem prv­ní­ho půlro­ku spo­leč­né­ho vzta­hu jsou pak ná­zo­ry me­zi po­hla­ví­mi v pod­sta­tě v rov­no­vá­ze. Pře­va­ha žen svol­ných ke spo­leč­né kou­pe­li se pak pro­je­vu­je až v ka­te­go­rii vzta­hu del­ší­ho než 6 mě­sí­ců (22 % muži × 33,7 % že­ny). Za­jí­ma­vá je pak po­sled­ní ko­lon­ka vý­zku­mu „ji­ná od­po­věď“, kte­rá bo­hu­žel ne­ní blí­že roz­ve­de­na, ale dá se před­po­klá­dat, že za­hr­nu­je pře­de­vším od­po­věď „ni­kdy“.

I když jsou že­ny ze za­čát­ku vzta­hu v té­to otáz­ce znač­ně zdr­žen­li­věj­ší, ne­zna­me­ná to, že by by­ly zce­la pro­ti ná­vštěvě láz­ní i v po­čá­teč­ních týd­nech spo­leč­né­ho cho­ze­ní. V do­plňují­cí otáz­ce jich 17 % uved­lo, že nejsou pro­ti ná­vštěvě on­se­nu v prv­ním mě­sí­ci vzta­hu, po­kud by se jed­na­lo o kou­pel v ba­zé­nech kla­sic­ky roz­dě­le­ných pod­le po­hla­ví.

 
Je otáz­kou, ja­ké by by­ly vý­sled­ky po­dob­né­ho prů­zku­mu v Čes­ké re­pub­li­ce. U nás by ale ta­ko­vé še­t­ře­ní prav­dě­po­dob­ně ne­mě­lo pří­liš vy­po­ví­da­jí­cí hod­no­tu, pro­to­že v na­šich pod­mín­kách v od­po­ví­da­jí­cím po­čtu chy­bí po­dob­ná ka­te­go­rie za­ří­ze­ní ja­ko jsou ja­pon­ské on­se­ny a zvláš­tě pak sou­kro­mé ba­zén­ky ka­ši­ki­ri.

zdroj:   Soranews24
Hy-phen-a-tion