Noční můra, figurka, crowdfunding a co z toho vzejde

Pokud jste někdy měli noční můru, asi budete souhlasit, že to není příjemná záležitost a že byste se rádi takovým zážitkům úplně vyhnuli. A co když má noční můru mangaka? Někdy to může dopadnout hodně zajímavě…

V pondělí 27. 8. vyšla ve webovém manga časopise Shounen Jump+ speciální kapitola Hoshi no Ouji-sama (v překladu Malý princ – jedná se o volnou adaptaci slavné knihy Saint-Exupéryho) a společně s ní odstartovala crowdfundingová kampaň. Jejím cílem je sehnat peníze na výrobu figurky báby ze zmíněné mangy. A co tedy bylo tak zásadního v pondělní kapitole?

Man-gatarou (mangaka) má noční můru, ve které se mu zjeví Baba a prozradí mu, že vydávání jeho mangy bude kvůli slabým prodejům ukončeno. Také mu ale řekne, že se tomu dá zabránit, pokud se na Jump Festu 2019 (22.–23. prosince 2018) objeví její figurka v životní velikosti. A jen tak mimochodem zmíní, že výroba bude stát 2,5 milionu jenů (přibližně 510 000 Kč). Když se Man-gatarou následně probudí, vydavatel mu skutečně oznámí ukončení vydávání jeho mangy.

Až potud by na tom všem asi nebylo nic tak divného. „Menším“ problémem ale nejspíš bude navrhovaný vzhled figurky báby. I když je prozatím k dispozici pouze verze publikovaná v manze, dá se očekávat značná podobnost i s reálnou 3D figurkou. Výroba byla sice svěřena společnosti Design Coco, která má s figurkami v životní velikosti bohaté zkušenosti (jak jsme psali v článcích o AnoHana nebo Galilei Donna), ale i ta se bude muset držet očekávaného vzhledu.

Kampaň lze už nyní prohlásit za velmi úspěšnou, protože v době psaní tohoto článku (29.8. ráno) je shromážděna částka 6 538 000 jenů, tedy 261 % cílové sumy. Peníze navíc mají jít na propagaci Hoshi no Ouji-sama. Jestli jste fanoušky Man-gatara a chcete tuto kampaň podpořit, máte ještě více než měsíc čas. Ale pozor, některé odměny rychle mizí. Pokud byste se například za „pouhých“ 250 000 jenů chtěli objevit v samotné manze, máte smůlu. Tuto odměnu již 9 nadšenců vykoupilo. Naopak o figurku v životní velikosti (160 cm vysokou) za „plnou cenu“ 2 500 000 jenů prozatím nikdo zájem neprojevil.

Zdroje: ANN, camp-fire

Zanechte komentář