Manga Fairy Tail bude pokračovat

V posledním vydání Šúkan Šónen Magazine společnosti Kódanša bylo prozrazeno, že od 25. července začne vycházet pokračování mangy Fairy Tail. Za děj bude zodpovědný Mašima Hiro, autor původní mangy, a o kresbu se postará Ueda Acuo. O tom, že se chystá pokračování, jsme informovali již dříve, nicméně až nyní bylo zveřejněno, že za ním bude stát původní autor.

A aby toho nebylo málo, chystají se minimálně ještě dvě další mangy z tohoto světa. Fairy Tail: Happy no Daiboken se, jak již název napovídá, bude zaměřovat na Happyho, modrou kočku z hlavní série. Kromě toho se dočkáme na podzim mangy Fairy Tail City Hero, o které toho zatím není více známo. Na rozdíl od přímého pokračování, zde se Mašima Hiro na příběhu výrazně nepodílí.

Pokud se vám líbila manga Fairy Tail, stojí za zmínku i jeho úplně nová manga s názvem Eden’s Zero. Ta se mimo jiné vyznačuje nejenom stejným stylem kresby, ale i velice podobným návrhem postav jako v případě předchozích mang autora. Pro ukázku si můžete napravo prohlédnout ilustraci jedné z hlavních postav, která pochází z oficiálního Twitteru účtu mangaky, na němž se pravidelně objevují jeho ilustrace z obou světů. Tato manga začala vycházet teprve ke konci minulého měsíce a zajímavostí je, že simultánně vychází i v pěti dalších jazycích – angličtině, francouzštině, čínštině, korejštině a thajštině.

zdroje:   Crunchyroll,  ANN