Pokračování Shingeki no Kyojin uvidíme na jaře

singeki_mainV pondělí 4. července došlo k aktualizaci oficiálních stránek animovaného seriálu Shingeki no Kyojin. Hlavním předmětem aktualizace byly nové informace o plnohodnotném pokračování anime z roku 2013. Nová sekce stránek věnovaná přímo pokračování odhalila očekávané období premiéry, které spadlo na jaro příštího roku. Druhá série ponese velice nápaditý název „Shingeki no Kyojin Season 2“. Webová prezentace rovněž zveřejnila první propagační obrázek, který můžete vidět vlevo.

Pozice režiséra se tentokrát ujal Koizuka Masashi, který má zkušenosti s pomocnou režií například u seriálu Owari no Seraph. Tanaka Hiroyuki mu bude pomocným režisérem, kterým byl i u seriálu Koutetsujou no Kabaneri. Režisér první řady, Araki Tetsurou, bude na veškerou tvorbu dohlížet z pozice vrchního režiséra. Hlavní scénáristkou je opět Kobayashi Yasuko. Návrhy postav znovu nakreslí Asano Kyouji. Ten se společně s Kadowakim Satoshim a Yamadou Ayumi ujme povinností předního režiséra animace. Ebara Yasuyuki, Ebisu Takuma a Imai Arifumi se postarají o režii akční animace.

Chiba Takaaki nakreslí návrhy titánů, zatímco již zmíněný Ebisu Takuma obstará technické návrhy. O použitou barevnou paletu se postará Hashimoto Satoshi. Střihačem se stala Hida Aya, která spolupracovala na filmu Shisha no Teikoku. Vedoucím výpravy se stal Yoshihara Shunichirou, jemuž bude asistovat Taniuchi Yuuho. Režisérem CGI složky bude Hirozumi Shigenori. Hudební doprovod opět složí Sawano Hiroyuki, jenž skládal i pro Kill La Kill a Guilty Crown. Zvukovou režii má v rukou Mima Masafumi. Animační práce zůstávají v rukou společnosti Wit Studio.

singeki2_logo

Co se hlasového obsazení týče, diváci se mohou těšit na návrat všech pro seriál relevantních seiyuu z předchozí řady. V hlavních rolích tedy uslyšíme trojici Kaji Yuuki, Ishikawa Yui a Inoue Marina. Ty doplní další staří známí jako Shimamura Yuu, Hashizume Tomohisa, Shimono Hiro, Ono Daisuke, Paku Romi, Fujiwara Keiji, Taniyama Kishou, Mikami Shiori, Kamiya Hiroshi, Hosoya Yoshimasa, Kobayashi Yuu a Fujita Saki.

Za manga předlohou zahájenou v roce 2009 stojí kreslíř Isayama Hajime, jehož příběh doposud vydal na devatenáct sborných svazků. Shingeki no Kyojin vychází každý měsíc v časopise Bessatsu Shounen Magazine, jejž publikuje nakladatelství Koudansha. Série zaznamenala značný úspěch a v roce 2013 se dočkala první animované adaptace, které se také u publika dařilo velice dobře. Adaptace podpořila prodeje předlohy, a ta se na to dočkala mnoha vedlejších příběhů a dalších zpracování.

Zanechte komentář