Shingeki no Kyojin dostane anime adaptaci

Nové číslo měsíčníku Bessatsu Shounen Magazine přišlo s informací, že se manga Shingeki no Kyojin dočká své animované adaptace. Zpráva byla na informace až nezvykle štědrá. Režii bude mít na starost Araki Tetsurou (Death Note, Kurozuka, druhý příběh z Aoi Bungaku) a animaci obstará studio WIT, což je čerstvě zformovaná odnož studia Production I.G. Mangu do scénáře přepíše Kobayashi Yasuko (Casshern Sins, Claymore, JoJo no Kimyou na Bouken) a návrhy postav si vezme na starost Asano Kyouji (Sengoku Basara, Psycho-pass). Spuštění oficiálních stránek na sebe nenechalo dlouho čekat a televizní vysílání bylo předběžně stanoveno na jaro příštího roku.

Dále byli oznámeni dabéři, kteří své hlasy propůjčí hlavní trojici. Erena Jaegera namluví Kaji Yuuki. Mikasu Ackerman namluví Ishikawa Yui. A Armin Arlelt bude promlouvat hlasem Inoue Mariny.

Úspěšná předloha Isayamy Hajimeho vypráví o světě, kde přežívá lidstvo pod útlakem obrů. Ti totiž našli zalíbení v zabíjení lidí a těm tak nezbývá nic jiného, než se skrýt za zdánlivě nedobytné hradby svého osamoceného města. „Nedobytnost“ hradeb brzy vezme za své a do města vnikne horda obrů, jejichž výška dosahuje až několika desítek metrů. Poslední zbytky naděje jsou ztraceny… nebo možná ne.

zdroj:   Natalie