Chainsawman v plnohodnotné upoutávce

V neděli 27. června došlo na akci pořádané k desátému výročí existence studia MAPPA ke zveřejnění první plnohodnotné upoutávky k animované adaptaci mangy Chainsawman, za níž stojí kreslíř Fudžimoto Tacuki. Adaptace byla oznámena loni v prosinci. Vedle upoutávky byla odhalena i hlavní jména tvůrčího týmu. Animačním producentem je Sešita Keisuke, který produkoval i Džudžucu kaisen. Datum premiéry ani hlasové obsazení prozatím neznáme.

Režisérských povinností se ujal animátor Nakajama Rjú, který se v průmyslu začal objevovat před zhruba deseti lety. Nakajama je především akční specialista, z jehož přítomnosti těžily například projekty Joru no Jatterman, Jozakura Quartet Hana no uta a SAO Ordinal Scale film. V posledních několika letech se začal soustředit rovněž na režii; jím zpracované epizody byly k vidění například v Tate no júša no nariagari a Fate/Grand Order: Zettai madžú sensen Babylonia. Pravou rukou mu bude pomocný režisér Nakasono Masato, v jehož životopise nalezneme epizody režírované v anime SSSS.GRIDMAN a Boogiepop wa warawanai. Režisérem akční složky se stal Jošihara Tacuja, zkušený animátor s pestrou sítí kontaktů sestávající především z mladých tvůrců využívajících moderní technologie. Sám režíroval například seriály Long Riders! a Black Clover.

Návrhy postav nakreslil Sugijama Kazutaka, který se postaral i totéž v anime Mušoku tensei: Isekai ittara honki dasu. Ošijama Kijotaka se ujal návrhů démonů, které navrhoval i pro Devilman Crybaby; případně navrhoval kyborgy pro loňský seriál Deca-Dence. Vedoucím výpravy byl jmenován Takeda Júsuke ze studia Bamboo. V poslední době pracoval například na GREAT PRETENDER a obou úvodních titulkových sekvencích pro adaptaci Džudžucu kaisen. Nakano Naomi navrhla barevnou paletu, jakož učinila i pro Appare ranman! a Kemono džihen. Scénář napsal Seko Hiroši, jenž má na svědomí scénáře k seriálům Mob Psycho a Vinland Saga. Hudební doprovod skládá Ušio Kensuke, autor hudby k Liz to aoi tori a Cider no jó ni kotoba ga wakiagaru.

Předloha začala vycházet na stránkách magazínu Šúkan šónen Jump v prosinci 2018 a její první část vyvrcholila o dva roky později v prosinci 2020. Serializace vydala na jedenáct svazků, jejichž prodeje sborně překonaly již jedenáct milionů výtisků. Druhá část, která je v přípavvě, bude publikována skrze online magazín Šónen Jump+. Nejdříve však dojde v pondělí 19. července k publikaci nového Fudžimotova kraťasu. Ve světě, kde jsou střety s démony na denním pořádku, přežívá i chlapec Dendži, kterému zesnulý otec zanechal jenom dluhy. Ty se nešťastný klučina snaží splatit odměnami ze zabíjení démonů terorizujících lidstvo. K tomu je mu neocenitelným pomocníkem jeho psí démon-kamarád Počita, který vládne silou motorové pily. Jediné, o čem Dendži sní, je prostá večeře, měkká postel a objetí svého psího kamaráda. Jenomže realita je kruté místo a chlapec brzy pozná, že získáním jednoho dost možná ztratí to ostatní.