Novinky z Kadokawa Light Novel Expa

O víkendu 6.–7. března 2021 proběhla hlavní část největší události týkající se light novel, Kadokawa Light Novel Expo. Online událost však probíhá až do 11. dubna na webu lnexpo (https://lnexpo.kimirano.jp/) a stream z odhalování se vysílal na YouTube kanálu společnosti Kadokawa.

Níže představujeme nově zveřejněná pokračování, trailery a data vysílání.

Tate no júša no nariagari Season 2

Odhalena byla premiéra druhé řady anime Tate no júša no nariagari. V říjnu (podzimní sezóně) se můžeme těšit na pokračování na streamovací službě Crunchyroll. Na místě režiséra bude tentokrát Džinbó Masato, který nahradí Aboa Takaa, a natáčet se bude u studií Kinema Citrus a DR MOVIE. U série zůstává Kojanagi Keigo (kompozice série), Suwa Masahiro (návrh postav) a Kevin Penkin (hudební doprovod). První sezóna se vysílala v roce 2019 a Crunchyroll již dříve oznámil dvě další.

Sabikui Bisco

Postapokaplyptická novela od Cobkuba Šindžiho, Sabikui Bisco, se dočká televizní adaptace. Anime bude režírovat Ikarija Acuši u studia OZ s pomocným režisérem Matagou Daisukem. Dále se na sérii budou podílet Murai Sadajuki (dohled a scénář), Asari Ai a Ikarija (návrh postav), Igawa Norie (spolu s Asari režie animace), Cubakijama Hinako a Ueda Takeši (hudba). Příběh se odehrává v Japonsku po katastrofě nazvané „Vítr koroze“. Lidé žijí ve strachu ze rzi, která koroduje města i život. Novela se umístila na vrchních pozicích v Kono Light Novel ga sugoi 2018, a to jak v celkovém hodnocení, tak v novinkách.

86

Od 10. dubna se můžeme těšit na adaptaci série scifi light novel 86 od Asata Asata. Zveřejněn už byl druhý trailer, který odhaluje hlavní postavy a jejich seijú včetně závěrečné znělky Avid od SawanoHirojuki[nZk]:mizuki. Úvodní znělku 3-bun 29-bjó nazpívá Hitorie. U studia A-1 Pictures anime režíruje Išii Tošimasa. Novela získala v roce 2016 ocenění Dengeki Novel Prize (Grand Prize).

Leadale no daiči nite

Televizní adaptace Leadale no daiči nite se dočkala zveřejnění tvůrců, kteří budou pracovat na převedení příběhu z fantasy novely do anime. U studia Maho Film bude sérii režírovat Janase Takejuki (Uči no ko no tame naraba, ore wa mošikašitara maó mo taoseru kamoširenai.), skripty napíše Fudejasu Kazajuki (Isekai maó to šókan šódžo no dorei madžucu). Návrh postav mají na starost Masudate Tašihide, Kodžima Eri a Deguči Kaho.

Maó gakuin no futekigóša: Šidžó saikjó no maó no šiso, tensei šite šison-tači no gakkó e kajó

Anime série Maó gakuin no futekigóša: Šidžó saikjó no maó no šiso, tensei šite šison-tači no gakkó e kajó (maohgakuin) se dočká druhé sezóny. Natáčet se bude opět u studia Silver Link. Série sice bude dvousezónní, ale mezi jednotlivými řadami bude pauza. První série se vysílala v roce 2020 (původně v jarní sezóně, ale kvůli pandemii covidu-19 se přesunula na léto).

Seidžo no marjoku wa bannó desu

Isekai novela Seidžo no marjoku wa bannó desu se představila v nové ukázce. Kromě jednotlivých seijú v ní můžeme zaslechnout i úvodní znělku Blessing od Júki Airy. Závěrečnou znělku Page for Tomorrow nazpívá skupina NOW ON AIR. Premiéra se odehraje 6. dubna. U studia diomedéa bude sérii režírovat Ihata Šóta a návrh postav zajistí Išikawa Masakazu. Hlavní hrdinka Sei je přenesena do jiného světa pomocí rituálu, který má vyvolat „svatého“, jenž zbaví svět temné magie. Bohužel jsou však vyvolány dvě dívky… a všichni preferují tu druhou. Sei to ale nevadí a jde objevovat své nové schopnosti.

Tantei wa mó, šindeiru.

Detektivní novela Tantei wa mó, šindeiru. odhalila první promo video včetně termínu vysílání: červenec 2021. Za sérií stojí studio ENGI a režisér Kurihara Manabu. Novela vyhrála v roce 2019 15. MF bunko J ocenění pro novinky. Příběh vypráví o středoškolákovi Kimizukovi Kimihikovi, který je bývalým asistentem detektivky Siesty. Potkal ji před třemi lety 10 kilometrů nad zemí v uneseném letadle…

Šin no nakama džanai to júša no party o oidasareta node, henkjó de Slow Life suru koto ni šimašita

V letní sezóně se také odvysílá adaptace fantasy novely Šin no nakama džanai to júša no party o oidasareta node, henkjó de Slow Life suru koto ni šimašita (shinnonakama). Anime režíruje Hošino Makoto u studií Wolfsbane a Flad. Protagonista, Red, byl členem mocné družiny hrdiny, který měl zbavit svět zlých sil. Jeden z kolegů ho však z družiny vyhodil, a tak se Red rozhodl otevřít si lékárnu a držet svůj předchozí život v tajnosti.

Sentóin, hakenšimasu!

Anime adaptace komediální dobrodružné fantasy Sentóin, hakenšimasu! od Akacukiho Nacumeho (autor Konosuby) se dočká vysílání už v jarní sezóně, konkrétně od 4. dubna. Nový trailer odhaluje další postavy a úvodní znělku No. 6 od Itó Miku. Závěrečnou znělku Home Sweet Home nazpívají seijú hlavních postav Tomita Miju, Kikuči Sajaka, Murakami Nacumi a Takahaši Minami. Anime bude u studia J.C.Staff režírovat Akagi Hiroaki.

Date a Live IV

Čtvrtá řada anime adaptace light novel Date a Live se dočká televizní premiéry v říjnu. Byl potvrzen návrat původních seijú, došlo však ke změně na pozicích tvůrců i animačního studia. Anime bude nově režírovat Nakagawa Džun u studia Geek Toys. První sezóna se vysílala v roce 2013, druhá v roce 2014 a třetí v roce 2019. Kromě toho v roce 2015 také vyšel film Gekidžóban Date a Live: Majuri Judgment. Franšíza inspirovala i několik her a spin-offů.

Osananadžimi ga zettai ni makenai Love Come

Chystaná adaptace romantické novely Osananadžimi ga zettai ni makenai Love Come (OsaMake) od Nimarua Šúičiho zveřejnila nové promo video, nový plakát a také dalšího člena týmu seijú. Premiéry se dočkáme 14. dubna. Naoja Takaši se ujal režie u studia Doga Kobo. Úvodní znělku Chance&Revenge! nazpívá Azuna Riko, závěrečnou Senrjakuteki de josó funó na Love Comedy no Ending Teema kjoku ztvární herečky hlavních postav Minase Inori a Sakura Ajane. Protagonista Maru Sueharu je 17letý mladík, který nikdy neměl přítelkyni. V bitvě o jeho srdce se utká Kači Širokusa, do které se zamiloval, a jeho kamarádka z dětství Šida Kuroha.

Hataraku Maó-sama! 2

A nesmíme zapomenout ani na oznámení pokračovaní anime Hataraku Maó-sama!, o kterém jsme informovali v samostatné novince.

zdroj:  ANN (odkazy u jednotlivých oznámení)