Psychologické anime Pet odstartuje v lednu

Nestává se příliš často, aby více než patnáct let stará manga inspirovala anime. Série Pet od mangaky Mijakije Randžóa totiž vycházela už v letech 2002-2003. V roce 2009 se pak dočkala nově upravené reedice a loni a letos následovala dvojdílná divadelní adaptace. Původně byl začátek vysílání ohlášen na probíhající podzimní sezónu, ale nakonec se série na televizní obrazovky dostane se čtvrtletním zpožděním 6. ledna 2020.

Do režisérského křesla usednul Ómori Takahiro (Durarara!!), Murai Sadajuki (Nacume Júdžinčó San) dostal na starosti scénář a o animaci se postará studio Geno (Golden Kamuy, Kokkoku). V hlavních rolích se pak objeví Ueda Keisuke (Óšicu Kjóši Heine), Tanijama Kišó (Šingeki no Kjodžin), Kase Jasujuki (Hero Mask) a Ono Júki (Beastars).

Už z popisu děje je patrné, že se bude jednat o značně psychologickou záležitost: Existují lidé, kteří dokáží proniknout do lidských myslí a ovládat vzpomínky. Tato schopnost je využívaná k zametání stop po trestných činech, nebo dokonce dohánění svědků těchto činů k sebevraždám. Je tak možné prakticky zničit lidskou mysl, zároveň ale může mít ovlivňování opačný účinek a uživatele této schopnosti zabít. Na ochranu proti negativním účinkům mezi sebou lidé s těmito schopnostmi vytvářejí psychologické vazby. Kvůli jejich úzkostem a obavám se jim říká „Mazlíčci“.

Níže se můžete podívat na tři ukázky, které byly prozatím zveřejněny. Ve druhé si můžete poslechnout úvodní znělku anime od TK (např. opening k Tokijskému ghúlovi) a ve třetí pak závěrečnou znělku od Memai Siren.

https://youtu.be/5vy7sDh4hhQ