Pokračování SAO, požárníků a nová upoutávka na Gleipnir

Dnešní dávku novinek začneme oznámením o pokračování Sword Art Online: Alicization – War of Underworld. Druhá a zároveň poslední část této anime série byla potvrzena na duben 2020. Už v říjnu bylo oznámeno, že tato část Sword Art Online bude mít 23 epizod, ale prozatím nebylo jasné, kdy se druhá polovina objeví na televizních obrazovkách.

Na novou sérii anime se mohou těšit i fanoušci „požárníků“ z Enen no Šóbótai. Oproti SAO si zde budeme muset počkat až na letní sezónu příštího roku (červenec). Nebyl zveřejněn ani počet dílů, ale dá se předpokládat nových 24 epizod. Kromě toho se požárníci v červenci a srpnu objeví i v hrané divadelní verzi v Ósace a Kanagawě.

A do třetice byla zveřejněna první upoutávka na další anime z jarní sezóny 2020 (duben) s názvem Gleipnir. Za zmínku rozhodně stojí obsazení hlavních tří rolí. Představí se zde Hanae Nacuki (např. Kamado Tandžiró z Kimecu no Jaiba nebo Kaneki Ken z Tokyo Ghoul), Tójama Nao (např. Kirisaki Čitoge z Nisekoi nebo Juigahama Jui z Oregairu) a Hanazawa Kana (v současnosti pravděpodobně nejpopulárnější ženská seijú).

A o čem tohle anime bude?
Kagaja Šúiči je obyčejný středoškolák z malého nudného města. Když ale plameny uvězní krásnou spolužačku v hořícím skladu, Šúiči zjistí, že má zvláštní schopnost. Dokáže se přeměnit v obrovského psa s velkým revolverem a zipovou kapsou na zádech. V této kapse dívku zachrání a odhalí tak svou děsivou transformační schopnost. Jak se ale následně ukáže, zmíněná spolužačka hledá svou sestru, která zavraždila její rodinu, a při tomto hledání nemá absolutně žádné zábrany…

zdroje:   ANN,  ANN,  ANN