Nové adaptace Mugen no juunin se dočkáme již letos

Ve čtvrtek 8. srpna došlo ke spuštění oficiálních stránek nadcházející animované adaptace mangy Mugen no juunin. Web poskytl první konkrétní informace o projektu, který byl původně oznámen letos v květnu. Adaptace ponese název Mugen no juunin -IMMORTAL- a její premiéry se dočkáme ještě letos na podzim; konkrétně v říjnu, kdy začne být exkluzivně distribuována skrze službu Amazon Prime Video. Vedle tvůrčího týmu a obsazení hlavních rolí byla zveřejněna i první upoutávka, na niž se můžete podívat na konci článku, a rovněž i propagační obrázek, který vidíte vlevo. Animační produkci má na starosti studio LIDEN FILMS.

Režie byla svěřena Hamasakimu Hiroshimu, jehož můžeme znát jako vedoucího projektů Texhnolyze a Shigurui. Hlavním scénáristou se stal Fukami Makoto, který se objevil na projektech Berserk a Mahou shoujo tokushusen Asuka. Ogiso Shingo nakreslil návrhy postav. Ogiso proslul především jako animátor a animační režisér na mnoha epizodách seriálu BLEACH; jako návrhář postav se podílel na Arslan senki. Kudou Tadashi ze studia Pinewood se stal vedoucím výpravy, kterou měl na starosti i v případě projektů GARO -DIVINE FLAME- a již zmíněného Arslan senki. Barevnou paletu vytvořila Shinohara Aiko, zatímco vedoucím kameramanem se stal Masumoto Yukihiro; oba pracovali na Killing Bites. Režie CG složky byla svěřena do rukou Ichikawy Koujiho, jednoho z vedoucích animátorů filmu Rakuen tsuihou. Vedoucí střihu se stala Hasegawa Mai.

Hudební doprovod skládá Ishibashi Eiko, která vedle vlastní sólové tvorby složila například soundtrack k seriálu Attamaru Utopia. O režii zvuku se postará Shimizu Youji a zvukové efekty vytvoří Mutou Akiko. V hlavních rolích se jako samurai Manji představí Tsuda Kenjirou a jako po pomstě dychtící dívka Asano Rin zase Sakura Ayane.

Předloha, za níž stojí kreslíř Samura Hiroaki, čítá třicet svazků, přičemž ten poslední uzavírající celý příběh vyšel v prosinci roku 2012. V roce 2008 se příběh dočkal třináctiepizodní animované adaptace, kterou režijně vedl Mashimo Kouichi. Manga vypráví o nesmrtelném šermíři Manjim toužícím zbavit se svého prokletí. Tomu se do cesty připlete děvče jménem Asano Rin, jejíž rodina byla zavražděna Anotsuem Kagehisou a jeho lidmi. Po pomstě lačnící dívka si nesmrtelného najme za svého ochránce a vydává se na stezku potřísněnou krví.

Zanechte komentář