Situace s KyoAni

Asi nikomu z vás neutekla jedna z nejhorších tragédií, která se kdy v anime průmyslu udála. Strašlivá informace ohledně čtvrtečního žhářského útoku na jednu z budov animačního studia Kyoto Animation se šířila i po českých zpravodajských webech. A s tím přišlo i mnoho zkreslených informací. Zatím nikde nebylo oznámeno, kdo přesně se nachází mezi 34 oběťmi útoku. Jediný neoficiálně, avšak dohledatelně potvrzený je animátor Kigami Jošidži.

Ohledně dopadů na samotné studio již poskytl rozhovor výkonný ředitel Hatta Hideaki. Potvrdil informace, že se v budově nacházela serverovna, která byla používána jako úschovna jejich starých děl. Podle jeho slov se jedná o extrémní finanční škodu a sám zatím neví všechny detaily. V životě by ho prý nenapadlo, že bude muset podobnou situaci řešit. Dále se nechal slyšet, že se jedná o těžkou ztrátu nejen pro jeho firmu, ale i anime průmysl obecně, mezi obětmi byli výjimeční a skvělí kolegové.

Mnoho fanoušků po celém světě pochopitelně zareagovalo touhou pomoci firmě alespoň finančně. Rozjely se hned dvě větší kampaně společností Sentai Filmworks a Animate. Žádná z firem se však zatím nevyjádřila, jak hodlá s financemi naložit, jelikož zatím nejsou s KyoAni na ničem domluveni. Další možností, jak KyoAni pomoci, je koupit si jejich díla přímo u zdroje. Na Twitteru se objevil návod uživatele @zetsubouzhainu, jak zakoupit digitální obrázky za pouhých 216 jenů a budete mít jistotu, že se peníze dostanou přímo do rukou KyoAni.

zdroj:   ANN