Arifureta shokugyou de sekai saikyou jako anime

Letní sezóna klepe na dveře, a tak se dnes podíváme na jeden z nejočekávanějších titulů nadcházejícího čtvrtletí, a to Arifureta shokugyou de sekai saikyou, v překladu Arifureta: Z obyčejného nejsilnějším na světě. Na úvod je asi vhodné zmínit, že se jedná o žánr isekai, tedy přenesení do jiného světa. To je ostatně patrné ze stručného popisu děje podle J-novel clubu, který light novely vydává v anglickém překladu:

Sedmnáctiletý Nagumo Hajime je typický, průměrný a obyčejný otaku. Ale jeho jednoduchý život probdělých nocí a spaní ve škole se najednou obrátí naruby, když je i s celou třídou spolužáků přenesen do jiného světa! Chovají se k nim jako k hrdinům a jejich úkolem je zachránit lidskou rasu před úplným vyhubením. Co by ale měl být vlhký sen každého otaku, se rychle mění na Hajimeho noční můru. Zatímco ostatní spolužáci získali nadlidské schopnosti, Hajimeho povolání, synergista (volně přeloženo jako slučovač nebo přeměňovač), má jedinou schopnost „přeměna“. Kvůli jeho slabosti se mu spolužáci vysmívají a šikanují ho, a brzy proto propadá zoufalství. Bude v nebezpečném světě příšer a démonů schopen přežít jenom se svou lehce nadprůměrnou silou?

Předlohou anime jsou tedy v tomto případě light novely, kterých se prozatím na pulty knihkupectví dostalo celkem devět a desátý díl by měl v Japonsku vyjít 25. června. A i když se jedná v mnoha ohledech o typické isekai, v prodejnosti si tato série vůbec nevede špatně. Kromě novel vychází i manga verze a také spin-off, který má momentálně tři díly.

Anime vzniká ve studiích White Fox a Asread, a i když ve složení štábu došlo k několika změnám, nenajdeme zde příliš zvučná jména. Zajímavější je obsazení seyiuu, kde se jako Shirasaki Kaori představí Oonishi Saori (Danmachi Wallenstein Ais, Saenai Heroine no Sodatekata – Eriri Spencer) a hlavně pak Hikasa Youko jako Tio Clarce (High School DxD – Rias Gremory, Little Witch Academia – Diana Cavendish).

V současnosti zveřejněné ilustrace a ukázky působí spíše průměrným dojmem, ale pokud si stejnou kvalitu udrží i celé anime, bude se jednat o vizuálně rozumnou záležitost. Doufejme, že si tvůrci dali záležet na akčních scénách, kterých je v Arifuretě víc než dostatek, a také, že nebude zbytečně mnoho času věnováno ecchi scénám, protože dějově má tento kousek co nabídnout. Podle ukázek by série měla pravděpodobně pokrývat tři až čtyři light novely, což není úplně ideální, takže uvidíme, jak si s tím tvůrci nakonec poradí. Ještě dodejme, že anime bylo původně plánováno už na loňskou jarní sezónu, ale po kompletní obměně tvůrčího týmu byl seriál odložen a dočkáme se ho tedy nyní.

Zanechte komentář