Výsledky 43. ročníku manga cen Kodansha

Minulý pátek byli vyhlášeni vítězové 43. ročníku manga cen nakladatelství Kodansha. I letos byly uděleny ceny ve třech kategoriích (shounen, shoujo a nejlepší manga celkově). U příležitosti 110. výročí svého založení Kodansha udělila také dvě zvláštní ceny.

Nejlepší shounen manga

Gotoubun no hanayome (Stoprocentní paterčata)
Haruba Negi
Vychází v časopisu: Shuukan Shounen Magazine

Uesugi Fuutarou je chudý student druhého ročníku střední školy, který jednoho dne narazí na nabídku dobře placeného doučování. Nebude to ale tak jednoduché, protože doučovat má svoje spolužačky, paterčata. Kromě toho jsou to ale také známé potížistky, které se rozhodně nechtějí učit a hrozí jim propadnutí. Nejdříve si tedy bude muset získat jejich důvěru. A tak se pomalu začíná rozbíhat pětkrát střelená romantická komedie.

 
 
Fumetsu no anata e (Ke tvé věčnosti)
Ouima Yoshitoki
Vychází v časopisu: Shuukan Shounen Magazine

Nová manga od autora uznávaného díla Koe no katachi představuje intimní, emocionální drama a zároveň příběh epických rozměrů prolínající se prostorem a časem…
Osamělý chlapec se na své cestě arktickými oblastmi Severní Ameriky potkává s vlkem. Rychle spřátelí a stanou se na sobě s ohledem na drsné podmínky severu závislí. Chlapec už ale má svou dávku zkušeností a vlk zdaleka není jen obyčejným zvířetem…
Fumetsu no anata e je jedinečná dojemná manga o životě, smrti, reinkarnaci a podstatě lásky.

Další nominované mangy v kategorii byly: act-age a Midarana Ao-chan wa benkyou ga dekinai (Ao-chan se nemůže učit).

Nejlepší Shoujo manga

Perfect World
Aruga Rie
Vychází v časopisu: Kiss

Na setkání projektantské firmy a společnosti tvořící design interiérů se po letech setkávají šestadvacetiletá Kawana Tsugumi a její první láska ze střední školy, Ayukawa Itsuki. Z toho se stal atraktivní mladý muž a Kawana je z něj nadšená až do chvíle odchodu z restaurace. V tom okamžiku dívka zjišťuje, že je Ayukawa na invalidním vozíku. Nejdřív si myslí, že nikdy nebude moci chodit s postiženým mužem, ale s postupem času se její city začínají pomalu měnit…

 
 
Další nominované mangy v kategorii byly: Gozen 0-ji, Kiss shi ni kite yo (Polib mě o půlnoci), Nagi no oitoma (Nagina dlouhá dovolená) a Boku to kimi no taisetsu na hanashi (Důležitý rozhovor mezi tebou a mnou).

Nejlepší manga celkově

Kinou nani tabeta? (Co jsi včera jedl?)
Yoshinaga Fumi
Vychází v časopisu: Morning

Manga sleduje osudy dvojice gayů středního věku žijících v Tokiu, kteří si společné chvíle užívají u dobrého jídla. Jeden pracuje v právnické firmě a druhý v kadeřnickém salónu, ale po dlouhém dni v zaměstnání se vždycky sejdou u jídelního stolu, kde můžou probrat svoje problémy, dát průchod citům a užít si pečlivě připravené domácí jídlo!

 
 
 
Další nominované mangy v kategorii byly: Shouwa tennou monogatari (Příběh císaře Shouwy), The Blue Period a Watashi wa douka shiteiru (Dnes nejsme sami sebou).

Zvláštní ceny

Série Shima Kousaku
Hirokane Kenshi
Vychází v časopisu: Morning, Evening

Od roku 1983 Hirokane v manze vykresluje kariérní postup korporátního zaměstnance Shimy Kousakua. S každou změnou místa (povýšením) se mění i název mangy a aktuálně čítá už sedm příběhových částí.

 
 
 
 
 
 
Hajime no Ippo (Bojovný duch)
Morikawa George
Vychází v časopisu: Shuukan Shounen Magazine

Série sleduje osudy boxera Makunouchiho Ippa a cestu jeho sportovní kariérou. Zajímavostí je, že se jedná o jedinou mangu tohoto autora.

 
 
 
 
 
 
Komise 43. ročníku se skládala z následujících tvůrců mangy:
Akamatsu Ken (Love Hina)
Ueyama Tochi (Cooking Papa)
Oh! Great (Air Gear)
Kase Atsushi (Chameleon)
Higashimura Akiko (Kakukaku shikajika)
Moritaka Yuuji (Gurazeni)
YamatoWaki (Haikara-san ga tooru)

Pokud vás některá manga zaujala, můžete se dále inspirovat v článku o loňských cenách.

Zdroje: ANN

Zanechte komentář