Máte rádi deskovky?

V září loňského roku byla oznámena adaptace mangy Hókago saikoro Club (v překladu Odpolední klub deskových her) a před několika dny byly zveřejněny první podrobnosti včetně prvních ilustrací a obsazení seijú hlavních postav.

Nejprve se ale pojďme podívat na téma a děj této mangy. Podle úvodní ilustrace asi některé z vás napadne, že se jedná o klasické schéma „roztomilé dívky dělají roztomilé věci“. Částečně je to i pravda, pokud za „roztomilou věc“ považujeme hraní deskových her. A deskovkami se zde nemyslí Člověče nezlob se nebo Prší, ale moderní deskové hry, jenž mají v drtivé většině původ v Německu a okolních zemích. (Pro neznalé zmiňme třeba Carcassonne, BANG! Nebo Osadníci z Katanu.)

Hlavními postavami mangy jsou tři dívky, které právě nastoupily na střední školu v Kjótu. První z nich je Aja (Tanako Marika – Silence Suzuka v Uma musume Pretty Derby), která se právě přistěhovala a nikoho ve škole nezná. Seznámí se stydlivou Miki (Mijašita Saki – Higa Kanata v Harukana Receive), která je druhou postavou. Třetí je třídní předsedkyně Midori (Tomita Miju – Gabriel v Gabriel Dropout), která každý den po škole „někam mizí“ a dvě kamarádky se rozhodnou zjistit její tajemství. Při sledování se dostanou do specializovaného obchodu Saikoro Club (Klub deskových her), jenž je zaměřený na německé deskové hry a ve kterém Midori brigádně pracuje. A to je začátek jejich nového společného koníčku, kterému velmi rychle propadnou.

Ze strany deskových her se jedná o velmi realistickou mangu, protože jsou zde představovány existující deskové hry, jejich skutečná pravidla a vysvětleny některé herní postupy a strategie. Bude proto velmi zajímavé sledovat, jak se s tímto schématem vypořádá anime adaptace.